خرید اپل ایدی   Serial irani   دانلود آهنگ جدید   قاب آیفون   مکمل های بدنسازی   کفپوش بیمارستانی   دوچرخه ثابت طاهالند   اخبار ورزشی   سریال   آهنگ قدیمی   سایت دانلود آهنگ   دانلود موزیک جدید   دانلود اهنگ   سایت پیش بینی   دوربین تحت شبکه داهوا   خرید بکلینک   خرید اکانت اسپاتیفای   خرید سرور مجازی   خرید صندلی پزشکی   دوربین مداربسته   شیشه بالکن   سیگنال فارکس   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
مسئولان، قصد نساختن مسكن خبرنگاران را دارند  تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

مسئولان، قصد نساختن مسكن خبرنگاران را دارند

جار بزنيم اما جا نزنيم

بعد از گذشت 6 سال از كلنگ زني پروژه تعاوني مسكن خبرنگاران هرمزگان و وعده هاي رنگارنگ مسئولان وقت مسكن و شهرسازي استان اكنون به اين نتيجه رسيده ايم كه عزمي در مسئولان و متوليان امور مسكن براي ساختن اين پروژه وجود ندارد و ظاهرا دوست دارند كه خبرنگاران از اين محل كه داراي موقعيت بسيار ارزشمندي است چشم پوشي كنند و از خير اين پروژه  بگذرند. به همين دليل بارها پيشنهاد تعويض زمين و معاوضه پروژه را مطرح كرده اند.

در جلسه فوق العاده اي كه هفته گذشته با حضور نيمي از اعضاي تعاوني در فرهنگسراي طوبي برگزار شد، مدير عامل تعاوني و اعضاي هيئت مديره به بيان برخي واقعيتها در برخورد و گفتار مسئولان و متوليان امور مسكن استان پرداختند و صراحتاً اعلام كردند كه مسئولان مسكن و شهرسازي سابق و راه و شهرسازي فعلي قصد نساختن اين پروژه را دارند. از اين رو در پي ايجاد تفرقه در بين اعضاي تعاوني مسكن خبرنگاران بوده و حتي دستورات وزير مسكن و استانداران سابق و فعلي براي رفع موانع و به نتيجه رساندن پروژه را نيز ناديده مي گيرند. سال گذشته فرشيد دستوان مدير كل سابق مسكن و شهرسازي هرمزگان قول داد كه ظرف يكسال اين پروژه را به اتمام مي رسانند. پس چه شد؟ هنوز كه سقف دوم از اين پروژه ريخته نشده است! چرا مسئولان عادت كرده اند وعده هاي دروغ به مردم بدهند؟!

در حال حاضر مشكل اساسي در عدم پيشرفت اين پروژه، سهم آورده اعضا نيست چرا كه اكثر اعضاي تعاوني تا 10 ميليون تومان سهم آورده دارند و حدود 22 ميليون تومان هم وام به هر كدام از اعضا پرداخت شده است. از اين گذشته وزير مسكن نيز چندي قبل مبلغ 250 ميليون تومان براي پيشرفت اين پروژه كمك كردند، پس چرا به جايي نمي رسد؟ دولت قول داده كه تا پايان امسال و يا نهايتاً تا پايان دولت دهم پرونده مسكن مهر بسته شود، با اين روند به نظر مي رسد كه تا 99 سال ديگر هم اين پروژه به سرانجامي نرسد. آبروي دولت هم در گرو اين پروژه است.

نكته ديگري كه در اين جلسه مطرح شد اين بود كه دولت اجازه عقد قرارداد ساخت مسكن مهر بيش از متري 320 هزار تومان را نمي دهد و اين در حالي است كه با حذف يارانه ها و افزايش قيمتهاي مصالح و دستمزد كارگران و ... هيچ پيمانكاري حاضر به انجام اين كار با اين قيمت نيست و اين موضوع نيز باعث شده كه گره اي در كار ساخت اين پروژه ايجاد كند. هر چند پيمانكار فعلي كه در مناقصه برنده شده تعهد كرده كه آن را با اين قيمت به اتمام برساند اما از بس اين پروژه به طول انجاميده ديگر براي وي نيز توجيه اقتصادي ندارد و با اين حال از آن انصراف هم نمي دهد كه به پيمانكار ديگري سپرده شود. ظاهرا در حال حاضر نرخ ساخت و ساز متري 500 هزار تومان است. البته شايد چيني ها كه دستمزد كارگرانشان و قيمت اجناس شان بسيار پايين است حاضر به انجام اين كار با نرخ متري 320 هزار تومان باشند. يا اينكه خودمان آستين ها را بالا بزنيم و بسازيم.

به هر حال با اين وضعيت خبرنگاران استان فعلا اميدي به خانه دار شدن ندارند ولي بايد خواسته به حق خود را جار بزنند اما جا نزنند. در اينجا به مسئولان استان عرض مي كنم  به جاي آنكه در 17 مرداد روز خبرنگار به ما لوح تقدير بدهيد مردانه همت كنيد و اين پروژه را به سرانجامي برسانيد تا دعاي خير خبرنگاران بدرقه راهتان باشد زيرا اين مسئوليتها امانتي است در دست شما و هيچ يك از شما مادام العمر بر اين صندلي ها تكيه نخواهيد زد و با اين كار مي توانيد نام نيكي از خود به يادگار بگذاريد.برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۱۳ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :