?>
پنجره دوجداره      طراحی ساختمان      کلینیک روانشناسی      پروفیل زد      سالن زیبایی      اجاره هیلتی      بلیط هواپیما      خرید بک لینک و رپورتاژ      قالیشویی شربت اوغلی      newsmag.press      طراحی سایت      کاشت دندان      فروش آنتی ویروس      فن کویل      خرید بازدید سایت      خرید سرور مجازی      شیشه بالکن      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بک لینک     
 تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

نهمين شماره حمايت هرمزگان منتشر شد

انتشار حمايت ويژه هرمزگان در هفته دولت

نهمين شماره روزنامه حمايت ويژه استان هرمزگان با گزارش ها و خبرهاي افتتاح طرح هاي عمراني و خدماتي هفته دولت و خبرهاي متفرقه ديگر استان هرمزگان در ۴ صفحه با قطع ۳۵ در ۵۰ سانتيمتر و با كاغذ گلاسه رنگي منتشر شد. اين روزنامه سراسري وابسته به سازمان زندانها و اقدامات تاميني و تربيتي كشور است و سرپرستي آن در استان هرمزگان بر عهده حسين فريدوني مي باشد.

تيتر اصلي اين شماره حمايت هرمزگان: افتتاح ۴۵۷ پروژه عمراني در استان است و ديگر گزارش هاي آن شامل افتتاح ۶۹ پروژه شركت توزيع برق و افتتاح ۱۹ پروژه شركت برق منطقه اي است و در گزارشي از قول مدير كل كميته امداد استان هرمزگان آمده كه پس از هدفمند كردن يارانه ها 12/5 درصد از مراجعات به كميته امداد كاسته شده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر كودكانه

هنگام دعا

دل در هواي كوي تو

در سينه پرپر مي زند

شب ها به هنگام دعا

تا خانه ات سر مي زند

 

                                در آسمان سبز تو

                                همچون كبوتر مي شوم

                                با عطر و بوي ناب تو

                                پاك و معطر مي شوم

 

                                                               با كفتران كوي تو

                                                               همراه و همدل مي شوم

                                                               با بوسه اي بر درگهت

                                                               از خويش غافل مي شوم

                                                                                                 سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

باز هم روز خبرنگار رسيد

از مشكلات اصلي خبرنگاران نمي توان گذشت

بار ديگر در آستانه روز خبرنگار هستيم و بهتر است حرف ها و درد دل هاي خود را (به اميد آنكه گوش شنوايي باشد) در اين فرصت فراهم شده بيان كنيم.

من رسماً كار روزنامه نگاري را از سال 1374 از «صبح ساحل» آغاز كردم و در نشريات ديگري چون «اميد ساحل»، «دريا»، «مرجان» ، «گامرون» و «صدف» ادامه دادم و  با سابقه فعاليت نسبتا طولاني اين حقير در مطبوعات، كاملا به ياد دارم كه تا قبل از شهادت شهيد صارمي در سال 1377، روزي با عنوان«روز خبرنگار» نداشتيم و فقط در روز قلم در كنار تجليل از اهالي قلم و نويسندگان و ناشران از تعدادي روزنامه  نگار و خبرنگار نيز تقدير به عمل مي آمد.

اما اكنون هر سال در 17 مرداد، مراسمي با شكوه به منظور تجليل از اصحاب رسانه و خبرنگاران در جاي جاي كشور برگزار مي شود و صرف نظر از ارزش مادي هدايايي كه به خبرنگاران و روزنامه نگاران اهدا مي شود، نفس كلي كار بسيار ارزشمند است و بايد اقدام مسئولان را ستود. بماند كه برخي از همكاران از نحوه انتخاب خبرنگاران برتر دلخور  شده و  گاهي لب به اعتراض مي گشايند. در ديگر قشرها نيز اين اتفاق ها مي افتد و امري طبيعي است، ولي ما بايد در مقابل خبرنگاراني كه خون خود را در راه آگاهي بخشيدن به جامعه نثار كردند سر تعظيم فرود آوريم و صبور باشيم.

 به عقيده اينجانب همه خبرنگاران و عوامل اجرايي رسانه ها زحمت مي كشند و شايسته تقدير هستند اما نمي توان همه آنها را به عنوان نمونه انتخاب كرد. البته شيوه انتخاب خبرنگار نمونه و برتر  در استان هرمزگان احتمالا بيشتر بر اساس حضور مستمر افراد در جلسات، جسارت ابراز نظر، فن بيان و اطلاعات عمومي آنان است و شايد اين انتخاب مناسبي نباشد و بهترين روش اين است كه بر اساس ارزيابي آثار آنان توسط هيئت داوران يا با انجام نظرسنجي از اهالي رسانه باشد. به هر حال تا ساز و كار آن فراهم نشود انتخابها چندان دقيق نبوده ولي باز هم جاي تشكر از مسئولان دارد.

از اين موضوع كه بگذريم از مشكلات اصلي خبرنگاران و اهالي مطبوعات نمي توان گذشت. برگزاري مراسم تجليل از خبرنگاران در يك روز از سال جنبه نمادين دارد و حتي اگر همه آنها را هم به عنوان نمونه انتخاب كنند مشكلات آنها رفع نمي شود. مدتهاست كه خبرنگاران با سيلي صورت خود را سرخ نگه داشته اند و در انتظار بسته هاي حمايتي موثر دولت هستند. مسكن خبرنگاران استان هرمزگان هنوز به سرانجام مشخصي نرسيده، اكثر نشريات در آستانه ورشكستگي هستند و بزرگترين دلهره و دغدغه اهالي مطبوعات عدم ثبات شغلي است، چرا كه اگر نشريات تعطيل شوند خبرنگاري باقي نخواهد ماند كه مورد تجليل قرار بگيرند. انشاء ا... كه مسئولان، امسال فكري اساسي براي خبرنگاران و اهالي رسانه كرده باشند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

بحران اقتصادي در مطبوعات هرمزگان

مطبوعات هرمزگان روزهاي بسيار سختي را سپري مي كنند

هر چند مشكلات اقتصادي مطبوعات استان هرمزگان، موضوع تازه اي نيست و از سالهاي قبل اكثر مطبوعات اين استان با اين مشكلات درگير بوده اند اما در سال جديد كه سال جهاد اقتصادي نام دارد، اين مشكلات مضاعف شده و كمر اهالي رسانه را شكسته است. برخي از نشريات استان هرمزگان مدتهاست كه منتشر نمي شوند و برخي ديگر نيز يك شماره يا دو شماره در ماه منتشر مي كنند تا مجوز انتشارشان لغو نشود.

با هدفمند شدن يارانه ها تمام هزينه هاي چاپ، كاغذ، برق، حمل و نقل، اجاره دفتر، توزيع و حقوق پرسنل بالا رفته ولي حق الدرج آگهي نه تنها بالا نرفته كه حتي در مواردي پايين تر هم آمده است. دولت براي تمام صنوف سبد حمايتي در قبال هدفمند شدن يارانه ها اختصاص داد اما مطبوعات را فراموش كرد. حتي يارانه كاغذ كه در سنوات گذشته به مطبوعات اختصاص مي يافت كاهش پيدا كرده و بسياري از ادارات و سازمانهاي دولتي در پرداخت مطالبات مطبوعات تعلل مي كنند و اين امر موجب بروز بحران مالي در مطبوعات هرمزگان شده است. مسئولان ادارات مي گويند هنوز اعتبارات سال جديد اختصاص داده نشده و در پرداخت حقوق پرسنل خودمان هم مانده ايم!

اگر نشريه «صدف» تاكنون به طور مرتب منتشر شده نشان دهنده مطلوب بودن وضعيت اقتصادي ما نيست بلكه دليل آن اين بوده كه ما با كمترين نيرو، نشريه را اداره مي كرديم و بنده به تنهايي وظايف چندين نفر را بر عهده داشتم. اما نشريات ديگر نمي توانند با يك يا دو نفر نيرو منتشر كنند.  اكنون وضعيت ما نيز تغيير كرده و با رويكرد جديد و نيروي بيشتر به فعاليت مطبوعاتي خود ادامه داده ايم. اكثر نشريات بين 5 تا 10 نفر نيروي ثابت و پاره وقت دارند و بيشتر آنها نيز طبق قانون كار بايد حقوق بگيرند. هزينه چاپ و... نيز بسيار بالاست و تامين اين هزينه ها در چنين شرايطي چگونه ميسر است؟

در سومين دوره سفر رياست محترم جمهوري به استان موضوع كمك فرهنگي به مطبوعات به تصويب رسيد اما اين مصوبه تاكنون اجرايي نشده و اميدواريم مدير كل آينده ارشاد هرمزگان آنرا اجرايي كند و مطبوعات استان از اين وضعيت بغرنج خارج شوند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

صدف 192 با شكل تازه منتشر شد

نشريه صدف با شكل جديد منتشر شد

يكصد و نود و دومين شماره نشريه صدف در تاريخ ۱۲ تيرماه ۹۰ با شكل و محتواي تازه در 16 صفحه تمام رنگي با مطالبي متنوع و آموزنده از قبيل خبر، حوادث، صفحه ايستگاه، اقتصاد، جامعه، حقوق، شهر، فنون، شهرستانها، سلامت، بانو، كودك و صفحه ساختمان منتشر شد.

در چاپ جديد اين نشريه آگهي هاي تبليغاتي، ساماندهي و كاملا مدون و هماهنگي شايسته اي با مطالب صفحات دارد به عنوان مثال در صفحه ساختمان آگهي هاي اصناف مرتبط با ساختمان از قبيل كابينت سازان، ابزار فروشان، رنگ فروشان و ايزوگام و... به چاپ رسيده و مي تواند به يك مرجع تلفني تبديل شود. نشريه صدف به صاحب امتيازي و مدير مسئولي مهندس عبدالحميد دلشاد و سردبيري حسين فريدوني در بندرعباس منتشر مي شود. ضمنا قرار است بزودي ويژه نامه صدف قشم نيز منتشر شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

اميرزاده بالاتر رفت

اميرزاده به سمت معاون اداره كل امور استانهاي وزارت ارشاد منصوب شد

همايون اميرزاده مدير كل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان كه چندي قبل از سمت خود استعفا داده بود طي حكمي از سوي سيد علي اكبر مسعود پور، معاون حقوقي و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به سمت معاون اداره كل امور استان هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي منصوب شد.

اميرزاده كه خود از افراد فرهنگي، مطبوعاتي و ايثارگر و جانباز هرمزگاني است، در ابتدا مورد حمايت خوب اهالي فرهنگ و هنر استان واقع شد و انتصاب وي به عنوان معاون فرهنگي ارشاد و سپس مدير كلي ارشاد اسلامي هرمزگان موجب خوشحالي فرهنگ دوستان و اصحاب مطبوعات گرديد. اما در سالهاي پاياني مسئوليت وي، صداي مخالفتهايي از سوي برخي جريانهاي هنري به خصوص خانه مطبوعات استان  نسبت به عملكرد اميرزاده بلند شد.  عملكرد اميرزاده از ديدگاه من كه يك مطبوعاتي هستم نسبتا مثبت بود. هر چند برخي خواسته هاي اهالي رسانه محقق نشد ولي انصافا كارهاي ارزشمندي در دوره وي صورت گرفت كه نمي توان آنها را ناديده گرفت. برخي انتقادات نيز كه به وي مي شد ناحق بود. مثلا احداث نشدن چاپخانه مطبوعات در استان يكي از اين انتقادات بود كه ربطي به وي ندارد. ارشاد فقط بايد به متقاضيان احداث چاپخانه مجوز بدهد و براي اعطاي تسهيلات از سوي بانكها به بخش خصوصي رايزني كند كه اينكارها را انجام داد و طي سالهاي گذشته چندين نفر مجوز احداث چاپخانه را گرفتند و تسهيلات آنرا هم دريافت كردند و خبري از احداث چاپخانه نشد. به هر حال با مخالفتهايي كه نسبت به اميرزاده صورت گرفت، وي از سمت خود استعفا داد اما اكنون سمت بالاتري گرفته و باز هم مي تواند براي توسعه فرهنگ و هنر استان هرمزگان تلاش كند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۴ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر طنز 1

بي برقي بندر

آتش دوباره باريد، از آسمان بندر

شرجي كلافه كرده، پير و جوان بندر

چون برق هم نباشد، از هر طرف بلند است

هر لحظه آه و ناله، زين ساكنان بندر

بازار و كسب و كاري، ديگر نمي توان ديد

زيرا كه در عذابند ، بازاريان بندر

دريا هميشه غوغاست، در روزهاي گرما

آنسان كه شهر خالي است از مردمان بندر

اي كاش دائماً برق، مهمان خانه ها بود

بي برق زندگي نيست، در اين زمان بندر

                                                    سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۳ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعري به بهانه ارتحال امام (ره)

پرواز

آمدي چون ماه تابان

قلب ما را شاد كردي

جان ما را از اسارت

آمدي آزاد كردي

 

                               مثل خورشيد بهاري

                               آمدي در يك زمستان

                               با قدوم مهربانت

                               شد شكوفا باغ و بستان

 

آمدي اي روشنايي

با سياهي جنگ كردي

دشمنان شهر ما را

روسياه و سنگ كردي

 

                                   اي اماما! آمدي تو

                                   غنچه ها را باز كردي

                                   ناگهان اما از اينجا

                                   بي صدا پرواز كردي.

                                                               سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۲ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعري براي بچه ها

باغ سبز دوستي

در باغ سبز دوستي، دنيا چه زيبا مي شود

هر غنچه ي پژمرده اي، شاد و شكوفا مي شود

ابر سياه دشمني، از غصه پنهان مي شود

قلب زمين از روشني، خوشحال و خندان مي شود

از بوي سبز غنچه ها، پر مي شود هر سينه اي

با عطر مهر و دوستي، گم مي شود هر كينه اي

در باغ سبز دوستي، آغوش خود وا مي كنم

با يك سبد لبخند و گل، صد دوست پيدا مي كنم.

                                                                  سروده: حسين فريدوني

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۱ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

صدف 181 منتشر شد

نشريه صدف شماره 181 منتشر شد

يكصد و هشتاد و يكمين شماره نشريه «صدف» در 8 صفحه با مطالبي متنوع و خواندني از قبيل خبرهاي سياسي، اجتماعي، ورزشي و حوادث استان هرمزگان و مطالب فرهنگي، ادبي و گزارش در تاريخ 19 ارديبهشت ماه 1390 منتشر شد.

نشريه صدف به صاحب امتيازي و مدير مسئولي عبدالحميد دلشاد و سردبيري حسين فريدوني در بندرعباس انتشار مي يابد و بزودي با شكل و محتوايي جديد در اختيار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

ايميل نشريه: sadafnews@yahoo.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۰ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع: