پرده پذيرايي از اجزا دكوراسيون

آيا از نظر شما در طراحي كردن يك دكوراتيو بي نظير، نقش پرده پذيرايي تاثيري دارد؟ مسلما بله. دكوراتيو كردن منازل و خانه يكي از جذاب ترين فعاليت هايي است كه از زمان گذشته تا به امروز رايج بوده است و افراد زيادي به ديزاين و چيدن دكوراسيون منازل خود اهميت مي دهند و به آن توجه مي كنند. همانطور كه از زمان قديم تا به امروز بوده، نصب پرده پذيرايي يكي از مهم ترين آيتم هاي تاثيرگذار در دكوراسيون يك منزل به حساب مي آيد كه با ساير چيزها مانند مبلمان، وسايل خانه و آشپزخانه، سرويس بهداشتي و اتاق خواب مي توان يك انتخاب هوشمندانه و خلاقانه در اين زمينه داشت و بهترين نوع دكوراسيون را طراحي كرد.

پرده پذيرايي

پرده پذيرايي از آنجايي كه يك آيتم موثر در زيباسازي ديزاين هر خانه اي به حساب مي آيد، بايد به بهترين نحو احسنت انتخاب و راجب آن تصميم گيري شود. شايد براي افرادي كه به اين موضوع اهميت نمي دهند، جاي تعجب داشته باشد ولي براي انتخاب كردن پرده پذيرايي بايد به تم خانه و ساير وسايل توجه كرد تا بتوان پرده اي را انتخاب كرد كه هارموني بي نظيري ايجاد كند. به اين ترتيب بايد بتوانيد آگاهي خودتان را در اين زمينه بالا ببريد.

انتخاب بهترين پرده پذيرايي

پرده پذيرايي

عده اي از افراد براي انتخاب پرده پذيرايي نمي دانند كه چه كاري بايد انجام شود و به همين دليل اغلب تصميم نادرست مي گيرند. بهتر است توجه داشته باشيد كه هر چه اين آيتم تاثيرگذار را با اصول و قواعد ويژه و مخصوص به خودتان، مانند در نظر گرفتن جنس، متراژ پنجره، ابعاد و در نهايت رنگ پرده در نظر بگيريد، خريد دقيق تري خواهيد داشت و در نتيجه از انتخاب خود لذت ميبريد و مي توانيد فضايي دلنشين در خانه خود ايجاد كنيد. نكته ديگر اين است كه شايد براي شما جاي تعجب داشته باشد ولي انتخاب پرده در روشن تر و يا بزرگ تر و تيره تر و كوچك تر نشان دادن خانه تاثير زيادي دارد.

 

براي انتخاب كردن پرده پذيرايي بايد به سه نكته مهم توجه كرد كه اين سه نكته شامل موارد زير مي باشد:

  • بزرگ يا كوچك بودن خانه

بايد توجه داشته باشيد كه از استفاده كردن پرده پذيرايي مخمل يا ضخيم، گلدار و رنگ تيره در خانه هاي كوچك خودداري كنيد زيرا اصلا جذاب نيست و خانه را تاريك و كوچك تر نشان مي دهد و تنها گزينه مناسب در انتخاب پرده پذيرايي  براي خانه هاي كوچك انتخاب پرده هاي ساده و روشن است كه منزل شما را لاكچري و شيك جلوه مي دهد. به همين ترتيب، اگر در خانه اي بزرگ و لوكس زندگي مي كنيد، دقيقا برعكس اين نكته را صدق مي كند.

  • سقف خانه

شايد از نظر شما در انتخاب كردن پرده پذيرايي سقف خانه اهميتي نداشته باشد، ولي اين تصور اشتباه است و سقف خانه از آن چيزي كه فكر مي كنيد در اين انتخاب مهم تر است. اگر خانه اي داريد كه داراي سقف كوتاه مي باشد، بايد انتخاب يالان و پرده هاي پر نقش و نگار را كنار بگذاريد و از يك قاب چوبي ساده در بالاي پرده براي زيبا كردن آن استفاده كنيد كه بسيار شيك و مدرن است و در عين حال سقف خانه شما  بلندتر به نظر مي رسد. ولي در خانه هاي داراي سقف بلند، استفاده از پرده پذيرايي برعكس آن پيشنهاد مي شود.

  • پنجره خانه

يكي ديگر از نكته هاي مهم در داشتن يك انتخاب عالي در تهيه كردن پرده پذيرايي، در نظر داشتن پنجره خانه است. اگر خانه شما داراي پنجره تمام قد مي باشد، براي بلندتر نشان دادن سقف خانه مي توانيد از پرده پذيرايي سرتاسري از بالا تا پايين استفاده كنيد كه به صورت عمودي است و اين بسيار در جذاب تر شدن فضاي خانه شما تاثيرگذار است. همچنين اگر خانه شما از پنجره هاي متعددي برخوردار است، و پنجره ها داراي فاصله هاي كم مي باشد، از پرده يكدست و بلعكس اگر فاصله پنجره ها زياد بود، مي توانيد از دو يا چند پرده روي ضلع ديوار بهره ببريد.

طرح و رنگ پرده پذيرايي

پرده پذيرايي

آيا تا به حال دقت كرده ايد كه وارد يك خانه مي شويد و تركيب رنگ و طرح پرده پذيرايي خانه با ساير وسايل ناخودآگاه دل شما را مي زند؟ اين كاملا درست است وقتي در انتخاب كردن پرده پذيرايي در ارتباط با ساير وسايل خانه دقت كافي را به خرج ندهيد و اصول و قواعد درست تصميم گيري در اين انتخاب را رعايت نكنيد قطعا همچين هارموني زشتي به وجود خواهد آمد. به همين دليل بايد بهترين سليقه خود را خرج كنيد.

نكته مهمي كه در انتخاب پرده پذيرايي  بايد به آن توجه كنيد، ابتدا در نظر گرفتن طرح و رنگ ساير وسايل از جمله  فرش، مبلمان، دكورها و مابقي اجزا و چيدمان خانه است. در اين انتخاب بايد به چند نكته مهم توجه كنيد:

  • اگر فرش و ساير مبلمان از رنگ هاي تيره و گلدار طراحي شده است، از تهيه كردن پرده پذيرايي گلدار و پر نقش و نگار خودداري كنيد. و قطعا بهترين گزينه براي انتخاب پرده پذيرايي ساده و تك رنگ است.
  • اگر وسايل چيدمان خانه از رنگ هاي تيره تشكيل شده است، بايد انتخاب پرده پذيرايي  تيره رنگ را كنار بگذاريد. و از پرده پذيرايي روشن تر كه جلوه بيشتري به محيط خانه مي دهد و خانه را روشن تر مي كند استفاده كنيد.
  • اگر فرش و مبلمان و ساير وسايل منزل شما ساده و تك رنگ است، بهترين گزينه انتخابي پرده پذيرايي طرح دار مي باشد.
  • اگر منزل شما از رنگ و طرح يكساني چيده شده است، سعي كنيد پرده پذيرايي  را انتخاب كنيد كه رنگي متضاد تم خانه باشد زيرا تضاد در رنگ جذابيت دكوراتيو خانه را دو چندان مي كند.

شايد انتخاب كردن پرده پذيرايي كار ساده اي به نظر برسد ولي بهتر است بدانيد افراد زيادي كه در انتخاب اين آيتم تاثيرگذار در دكوراسيون منازل خود اهميت زيادي قائل نمي شوند و اصول آن را رعايت نمي كنند، قطعا نمي توانند انتخاب درست و موثري داشته باشند و يك دكوراسيون لوكس و مدرني را طراحي كنند. به همين براي داشتن بهترين سليقه و طراحي كردن يك دكوراتيو منحصر به فرد و جذاب، بايد با دقت كافي به تمام اصول توجه داشته باشيد. در اين صورت است كه مي توانيد با انتخاي يك پرده پذيرايي لوكس و خارق العاده در ميان همگان بدرخشيد و زندگي رويايي داشته باشيد.