آيا با قطعات موبايل سامسونگ آشنايي داريد و مي دانيد كه اين گوشي هوشمند از چه اجزاي مهمي تشكيل شده است؟ بدن انسان همانطور كه مي دانيد، به تنهايي قادر به انجام فعاليت هايي كه ما در طول روز انجام مي دهيم نمي باشد و به همين دليل از جزئياتي تشكيل شده است كه به ما اجازه انجام يكسري از  فعاليت ها را مي دهد. تلفن همراه يا به زبان عاميانه همان موبايل نيز دقيقا مانند بدن انسان عمل مي كندو از قطعاتي تشكيل شده است كه در واقع وجود آن قطعات است كه به ما اجازه مي دهد تا بتوانيم به نحو احسنت از تلفن همراه خود استفاده كنيم. يكي از به قديمي ترين و در عين حال به روزترين برندهاي توليد تلفن همراه، سامسونگ است كه در موبايل توليد شده توسط اين برند، از بهترين قطعات موبايل سامسونگ استفاده شده است.

قطعات موبايل سامسونگ 

آيا تا به حال از خود پرسيده ايد كه قطعات موبايل سامسونگ از چه چيزهايي تشكيل شده است؟ در اصل چه چيزهايي باعث مي شود تا ما بتوانيم به راحتي از اين تكنولوژي فوق پيشرفته و جذاب و هوشمندانه استفاده كنيم؟ در اين رابطه سوال هاي زيادي وجود دارد كه ذهن افراد را درگير مي كند ولي اصلا نگران نباشيد زيرا با اندكي تحقيق و بررسي به راحتي مي توانيد به پاسخ اين سوال ها دست پيدا كنيد. قطعات موبايل سامسونگ اجزايي هستند كه درون خود گوشي موبايل وجود دارد كه بسيار پيچيده است كه ما هنگام خريد گوشي قادر به ديدن آن ها نيستيم.

قطعات موبايل سامسونگ همانطور كه ذكر شد مانند بدن انسان است، همانطور كه انسان براي حفظ سلامتي بدن خود نياز دارد تا از خود بهترين مراقبت ها را به عمل آورد، براي مراقبت و نگهداري از گوشي موبايل سامسونگ نيز بايد بتوانيد به بهترين نحو از آن مراقبت كنيد تا دچار آسيب هر يك از قطعات موبايل سامسونگ نشود. شايد اگر با اين قطعات اندكي آشنايي پيدا كنيم، به اهميت آن ها پي برده و دقت بيشتري را در نگهداري از اين محصول هوشمند به كار ببريم.

آشنايي با قطعات موبايل سامسونگ

قطعات موبايل سامسونگ

  • صفحه نمايش

شكستن و آسيب ديدن اين بخش از قطعات موبايل سامسونگ يكي از رايج ترين مشكلاتي است كه بسيار به وجود مي آيد و تنها دليل ايجاد اين مشكل نيز، اهميت ندادن و مراقبت نكردن از اين دستگاه هوشمند است. بايد به شما بگويم كه جاي نگراني نيست زيرا متخصصين سامسونگ به راحتي اين قطعه مهم را براي شما جايگزين و تعمير مي كنند ولي بهتر است بدانيد كه قطعه تعمير يا جايگزين شده هرگز جاي صفحه نمايش اصلي را نمي گيرد. صفحه نمايش يكي از مهم ترين قطعات موبايل سامسونگ و هر برند ديگري است كه به مراقبت ويژه اي نياز دارد. اين جزو مهم از دو نوع LED و LCD ساخته شده است كه تفاوت هر يك تنها در جزئيات درخشندگي و كيفيت رنگ مي باشد.

  •  باتري

يكي ديگر از مهم ترين انواع قطعات موبايل سامسونگ، باتري دستگاه است. اغلب افراد به دليل شارژ مداوم باتري گوشي موبايل، با خرابي اين قطعه مواجه مي شوند. در صورتي كه اگر نحوه صحيح شارژ باتري را بدانند هرگز با اين مشكل مواجه نخواهند شد. در باتري  اين قطعه مهم، از تكنولوژي ليتيوم يوني استفاده شده است كه هم به صورت قابل تعويض و هم به صورت پرس شده به داخل گوشي به كار برده شده است. باتري در اصل قلب يك تلفن همراه است كه بايد به درستي از آن مراقبت شود و در غير اين صورت دچار خرابي و آسيب مي شود.

  • سيستم SOC

اين سيستم در اصل يكي از قطعات موبايل سامسونگ و يك مدار مجتمع يا همان IC معروف است كه تمام قطعات يك كامپيوتر هوشمند را به صورت كامل درون اين سيستم الكترونيكي جاي داده است كه به صورت يك تراشه طراحي شده است. اين سيستم يكي از مهم ترين قطعات موبايل سامسونگ به حساب مي آيد ولي نكته اينجاست كه نبايد آن را با پردازنده اشتباه بگيريد. زيرا اين سيستم از يك پردازنده فراتر است كه در انواع مختلفي در گوشي هاي گوناگون ساخته شده است.

  •  حافظه و فضاي ذخيره سازي

بخش ديگري از قطعات موبايل سامسونگ، حافظه و فضاي ذخيره سازي موبايل است كه به جرئت مي توان گفت هيچ گوشي بدون داشتن رم و يا مموري قادر به انجام كار نمي باشد. استفاده از رم در هر گوشي هوشمندي باعث كم كردن مصرف باتري و سرعت عمل بخشيدن بيشتر به گوشي مي شود كه باعث مي شود تا تلفن همراه سامسونگ شما عمر طولاني تري داشته باشد. در واقع سرعت و كارايي اين قطعه از مويابل سامسونگ بي نظير است.و اما حافظه ذخيره سازي نيز از مهم ترين قطعات موبايل سامسونگ محسوب مي شود كه وجود آن يكي از الزامات در هر تلفن همراهي مي باشد كه از 32 گيگابايت تا 256گيگابايت طراحي شده است.

  •  مودم ها

آيا تا به حال به اين فكر كرده ايد كه دليل اينكه ما به راحتي مي توانيم با افراد از طريق پيام، زنگ و ساير راه ها ارتباط برقرار كنيم، آن هم تنها توسط يك گوشي همراه به چه صورت است؟ مودم ها از برترين قطعات موبايل سامسونگ به حساب مي آيند كه در واقع يك نوع وسيله ارتباطي مي باشد كه مودم برند سامسونگ از به روزترين ها و برترين هاي اين تلفن هوشمند است. مودم از قدرتمندترين قطعات موبايل سامسونگ است كه در تلفن شما به عنوان يك مزيت اصلي به حساب مي آيد.

  • سنسورها

همانطور كه مي دانيد سنسورها از حساس ترين قطعات موبايل سامسونگ و هر برند ديگري به حساب مي آيد. اين سنسورها به 5 قطعه اصلي كه شامل سنسور شتاب سنج، سنسور قطب نماي ديجيتال، سنسور نور محيط، سنسور مجاورت و سنسور ژيروسكوپ تشكيل مي شوند كه باعث مي شود تا بتوانيم از قابليت هاي اين دستگاه هوشمند استفاده كنيم.

قطعات موبايل سامسونگ از اجزاي حساس و در عين حال قوي تشكيل شده است كه اگر بهترين نوع مراقبت را از آن ها به عمل آوريد، هرگز با مشكلي مواجه نخواهيد شد. در دنياي امروز كه همه چيز بر تكنولوژي بنا شده است، بايد راجب به هر چيزي كه در دور و اطراف ما وجود دارد تحقيق و بررسي كنيم تا سطح مطالعات و اطلاعات خودمان را بالا ببريم. به همين دليل آشنايي با قطعات موبايل سامسونگ اين دستگاهي كه همه روزه با آن در حال سرو كله زدن هستيم، يكي از واجباتي است كه هر فرد بايد آن را فرا بگيرد.