پرده اداري

آيا از نظر شما وجود يك پرده اداري مدرن و به روز براي محيط كارتان اهميت دارد؟ قطعا بله. افرادي كه در محيط كار مشغول به فعاليت هستند، براي اينكه بتوانند هر روز با انرژي تازه اي فعاليت خود را آغاز كنند، به محيطي احتياج دارند كه انرژي بخش و روح دهنده باشد تا فرد بتواند با روحيه عالي وارد اين محيط شود. دكوراسيون و ديزاين هر محيط يكي از مهم ترين آيتم هايي است كه بايد مورد توجه قرار داده شود زيرا هر فرد در بدو ورود به يك مكان، مخصوصا محيط كار اولين چيزي كه جذب آن مي شود ديزاين و دكوراتيو آن محيط است. و قطعا يكي از مهم ترين موارد مهم و تاثيرگذار در يك محيط اداري، انتخاب يك پرده اداري لوكس و لاكچري است.

از نظر شما كه يك فرد شاغل هستيد، چه مقدار از زمان خود را در محل كارتان مي گذرانيد؟ مسلما يك فرد شاغل بيشترين زمان خود را در محيط كار صرف مي كند. پس محيط كار خانه دوم هر فرد محسوب مي شود. به همين دليل خانه اي كه در آن زندگي مي كنيد بهتر است محيطي آرامش بخش و زيبا باشد. بهترين گزينه همانطور كه ذكر شد براي طراحي يك دكوراسيون عالي در محيط كار، رعايت اصول و قواعد مهم براي انتخاب يك پرده اداري مناسب است.

از نظر شما مهم ترين عامل در انتخاب يك پرده اداري چه چيزهايي مي تواند باشد؟ طرح و رنگ محيط اطراف؟ سليقه فردي؟ قيمت؟ رنگ و طرح ساير وسايل و مبلمان؟ هر يك از موارد ذكر شده به نوعي مي تواند تاثير به سزايي به روي انتخاب يك پرده اداري بي نظير داشته باشد. پرده اداري در طرح ها و رنگ هاي مختلفي ساخته شده است كه بايد به صورت كاملا هوشمندانه و خلاقانه انتخاب شود. از مهم ترين و پرطرفدارترين انواع پرده اداري مي توان پرده اداري كركره اي، پرده اداري كركره اي عمودي، پرده اداري كركره اي چوبي، پرده اداري كركره اي آلومينيومي، پرده اداري شيد، پرده اداري شيد رول، پرده اداري شيد زبرا و پرده اداري سيلوئت اشاره كرد.

پرده اداري

هر يك از پرده هاي اداري ذكر شده در اصل در دسته پرده اداري كركره اي قرار دارد. هر يك از انواع پرده اداري به صورتي طراحي شده است كه هر فرد با توجه به يكسري شرايط به راحتي مي تواند پرده اداري مناسبي را انتخاب كند. نكات مهمي در انتخاب اين آيتم براي ايجاد يك دكوراسيون فوق العاده تاثير دارد كه مي توان به موارد زير اشاره كرد:

  • انتخاب پرده اداري براساس طرح و رنگ محيط

همانطور كه مي دانيد پرده هاي كركره اي اداري مانند گذشته در يك طرح و رنگ ثابت و يكسان نمي باشد و طراحي و رنگ هاي بي نظيري دارد. به همين دليل شما هر نوع پرده اداري را مي توانيد براي شركت و يا محيط مورد نظر خود انتخاب كنيد ولي نكته اي كه حائز اهميت است اين است كه بايد توجه داشته باشيد كه پرده اداري كه براي تهيه كردن آن تصميم مي گيريد بايد متناسب با روشن و يا تيره بودن رنگ ساير وسايل اعم از مبلمان باشد. در اين صورت، در صورت داشتن وسايل با رنگ تيره بهتر است از تهيه يك پرده اداري با رنگ روشن تر استفاده كنيد.

پرده اداري

  • انتخاب پرده اداري براساس طرح و رنگ ساير وسايل

نكته ديگر اين است كه پرده اداري كه تهيه مي كنيد بايد در تناسب با مبلمان و ساير وسايل باشد به اين شكل كه اگر داراي مبلمان و ساير وسايل گلدار و پر نقش و نگار هستيد، بايد پرده اداري را انتخاب كنيد كه ساده و يكنواخت باشد. در اين صورت است كه مي توانيد محيطي دلنشين را در محيط كار فراهم كنيد. يعني انتخاب شما بايد دقيقا با ساير وسايل متضاد باشد تا هارموني خاصي را ايجاد كند.

  • انتخاب پرده اداري براساس پنجره اتاق ها

شايد از نظر شما پنجره يك محيط به انتخاب كردن نوع پرده اداري كه آماده تصميم گيري براي آن هستيد تاثيري نداشته باشد ولي اين تصور كاملا اشتباه است. و دليل آن هم اين است كه پنجره هايي كه بلند و كشيده است بايد براي آن ها از پرده اداري يك تكه استفاده شود كه اين حتي باعث بلندتر نشان دادن سقف نيز مي شود ولي براي پنجره اي كه به صورت چند تكه مي باشد كاملا برعكس آن عمل مي كند.

  • انتخاب پرده اداري براساس سقف اتاق

اغلب محيط هاي كاري كه داراي سقف هاي بلند مي باشد، بايد براي اين محيط پرده اداري را تهيه كنيد كه طرح دار باشد و خيلي ساده و بي رنگ نباشد و اين موضوع براي سقف هاي كوتاه برعكس صدق مي شود و بايد براي آن به دنبال يك پرده اداري ساده و يكرنگ باشيد.

  • انتخاب پرده اداري براساس كوچك و يا بزرگ بودن محيط

شايد تا به حال به اين موضوع توجه نكرده باشيد، معمولا محيط هايي كه داراي اتاق هاي بزرگ تر مي باشد، بهتر است براي آن ها از پرده اداري رنگ تيره و طرح دار استفاده شود و همچنين براي محيط هاي اداري كوچك تر نيز بايد در انتخاب پرده اداري، طراحي ساده و روشن تر را برگزينيد كه اين بهترين انتخاب است.

با توجه به گزينه هاي ذكر شده مي توانيد يكي از انواع پرده اداري را براي داشتن يك محيط بي نظير انتخاب كنيد. در چيدمان و دكوراسيون يك محيط اداري، آيتم هاي مهمي به كار مي رود ولي همانطور كه ذكر شد، پرده اداري از مهم ترين آيتم ها در اين ديزاين و دكوراسيون به حساب مي آيد. در اين انتخاب بهتر است بي گدار به آب نزنيد و با انجام تحقيقات و بررسي هاي لازم، بهترين نوع پرده اداري را از يك برند شناخته شده و مطرح تهيه كنيد.

شايد تصور كنيد  كه تهيه يك پرده اداري خاريق العاده از يك برند مشهور هزينه هاي زيادي را براي شما رقم مي زند ولي اينطور نيست و برندهاي مطرح براي جلب رضايت مشتري و ارائه بهترين كيفيت، در مقابل توليد يك محصول عالي، هزينه مناسبي را براي آن در نظر مي گيرند و شما نيز مي توانيد با خيال آسوده عالي ترين پرده اداري را براي محيط كار خود و ايجاد يك محيط دلنشين با هزينه عالي تهيه كنيد و از انتخاب خود و طراحي يك دكوراسيون عالي احساس رضايت داشته باشيد.