نرده استیل   رام گوشی   سیگنال فارکس   سایت بتکارت   Betcart   بتکارت   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   سفارش رپورتاژ آگهی   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
نامه اي سرگشاده به استاندار هرمزگان  تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

نامه اي سرگشاده به استاندار هرمزگان

آيا مدير مسئول نشريه گامرون

 راهي زندان مي شود؟

انتظاري كه از مطبوعات به عنوان ركن چهارم دموكراسي وجود دارد اين است كه همواره مثل چشم بيدار جامعه عمل كنند و با زبان گوياي خود اجازه ندهند افرادي فرصت طلب يا مسئولاني غافل، حق و حقوق مردم را پايمال نمايند. اصلي ترين رسالت مطبوعات اين است كه در برابر تخلفات، ساكت نباشند. اگر مطبوعات به اين رسالت خود عمل نكنند، كاغذ پاره اي بيش نيستند و مردم نيز رغبتي براي مطالعه آنها از خود نشان نمي دهند. بگذريم از اينكه بسياري از مطبوعات، اكنون خواسته و يا ناخواسته به خودسانسوري دچار شده و به ندرت بر اساس اين رسالت مقدس گام بر مي دارند و شايد دليل آن، برخوردهايي است كه با مطبوعاتي چون همين هفته نامه گامرون صورت گرفته است.

گامرون، از ابتدا با رويكردي نو پا به عرصه اطلاع رساني استان گذاشت و قصد داشت متفاوت تر از ديگر نشريات باشد. مي خواست عملاً مدافع آرمانهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و حقوق به حق شهروندان اين استان باشد. اما به خاطر پايبندي به رسالت خود، دچار غضب گرديد، مدير مسئول آن به زندان افتاد و در بند زندانيان مبتلا به ايدز فرستاده شد و مانند مجرمان خطرناك و جاني (زنجير به پا) با وي رفتار شد.

چرا؟ چون اين نشريه در سال ۱۳۸۴ يك كلاهبردار فراري را كه به بهانه فراهم كردن مسكن، سرمايه هاي عده اي از شهروندان بيچاره را به جيب زده بود، معرفي كرده و از دستگاه محترم قضايي خواستار برخورد قاطع با اين مجرم شده بود. اما مسئولان قضايي بجاي برخورد با فرد كلاهبردار، مدير مسئول نشريه گامرون را به جرم نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومي تحت پيگرد قرار دادند.

اي كاش لااقل همزمان با احضار مدير مسئول اين نشريه، فرد كلاهبردار نيز دستگير شده بود تا شهروندان شاكي و مال باخته نيز خوشحال مي شدند و طعم عدالت را مي چشيدند.

استاندار جديد هرمزگان در ديدار با اعضاي هيئت مديره خانه مطبوعات هرمزگان بر لزوم استقلال مطبوعات در راستاي فعاليتشان تاكيد كرده و فرموده بودند: رسانه ها بايد جسارت انعكاس اخبار را داشته باشند، راضي هستيد مدير مسئول نشريه گامرون كه از معدود نشريات مدافع دولت دكتر احمدي نژاد است، به جرم دفاع از حق اكنون راهي زندان شود؟

آقاي استاندار!

از چهار سال پيش پرونده اي براي مدير مسئول نشريه گامرون تشكيل شد كه همچنان باز است و چند مدت نيز بازداشت شد تا اينكه با وثيقه هاي سنگين موقتاً از زندان آزاد گرديد. پرونده ايشان به دادگاهي در كرمان ارجاع داده شد و حكم يكسال زندان و جريمه نقدي براي وي صادر گرديد. چند بار نسبت به اين حكم اعتراض كردند و ديوان عالي كشور نيز حكم صادره را نقض نموده ولي هر بار دادگاه همان حكم قبلي را صادر مي كند و حتي كوچكترين تخفيفي هم قائل نمي شوند. زيرا شاكي آن مدعي العموم است.

به هر حال همچنان سايه زندان بر سر مدير مسئول اين نشريه سنگيني مي كند و علي رغم پايبندي وي به نظام و انقلاب اسلامي در كنار پايبندي به رسالت مطبوعاتي بيش از آنكه از زنداني شدن خود نگران باشد، نگران بوق هاي تبليغاتي است كه ايران را بزرگترين زندان روزنامه نگاران معرفي مي كنند. خصوصاً مقالاتي كه وي نوشته است تماماً در دفاع از دست آوردهاي نظام و انقلاب است و ممكن است از اين مسئله تبليغات منفي عليه نظام صورت بگيرد.برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۰۰ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :