سیگنال فارکس   سایت بتکارت   Betcart   بتکارت   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   سفارش رپورتاژ آگهی   خرید دستگاه لیزر مو   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
 تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

صدف 192 با شكل تازه منتشر شد

نشريه صدف با شكل جديد منتشر شد

يكصد و نود و دومين شماره نشريه صدف در تاريخ ۱۲ تيرماه ۹۰ با شكل و محتواي تازه در 16 صفحه تمام رنگي با مطالبي متنوع و آموزنده از قبيل خبر، حوادث، صفحه ايستگاه، اقتصاد، جامعه، حقوق، شهر، فنون، شهرستانها، سلامت، بانو، كودك و صفحه ساختمان منتشر شد.

در چاپ جديد اين نشريه آگهي هاي تبليغاتي، ساماندهي و كاملا مدون و هماهنگي شايسته اي با مطالب صفحات دارد به عنوان مثال در صفحه ساختمان آگهي هاي اصناف مرتبط با ساختمان از قبيل كابينت سازان، ابزار فروشان، رنگ فروشان و ايزوگام و... به چاپ رسيده و مي تواند به يك مرجع تلفني تبديل شود. نشريه صدف به صاحب امتيازي و مدير مسئولي مهندس عبدالحميد دلشاد و سردبيري حسين فريدوني در بندرعباس منتشر مي شود. ضمنا قرار است بزودي ويژه نامه صدف قشم نيز منتشر شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

اميرزاده بالاتر رفت

اميرزاده به سمت معاون اداره كل امور استانهاي وزارت ارشاد منصوب شد

همايون اميرزاده مدير كل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان كه چندي قبل از سمت خود استعفا داده بود طي حكمي از سوي سيد علي اكبر مسعود پور، معاون حقوقي و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به سمت معاون اداره كل امور استان هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي منصوب شد.

اميرزاده كه خود از افراد فرهنگي، مطبوعاتي و ايثارگر و جانباز هرمزگاني است، در ابتدا مورد حمايت خوب اهالي فرهنگ و هنر استان واقع شد و انتصاب وي به عنوان معاون فرهنگي ارشاد و سپس مدير كلي ارشاد اسلامي هرمزگان موجب خوشحالي فرهنگ دوستان و اصحاب مطبوعات گرديد. اما در سالهاي پاياني مسئوليت وي، صداي مخالفتهايي از سوي برخي جريانهاي هنري به خصوص خانه مطبوعات استان  نسبت به عملكرد اميرزاده بلند شد.  عملكرد اميرزاده از ديدگاه من كه يك مطبوعاتي هستم نسبتا مثبت بود. هر چند برخي خواسته هاي اهالي رسانه محقق نشد ولي انصافا كارهاي ارزشمندي در دوره وي صورت گرفت كه نمي توان آنها را ناديده گرفت. برخي انتقادات نيز كه به وي مي شد ناحق بود. مثلا احداث نشدن چاپخانه مطبوعات در استان يكي از اين انتقادات بود كه ربطي به وي ندارد. ارشاد فقط بايد به متقاضيان احداث چاپخانه مجوز بدهد و براي اعطاي تسهيلات از سوي بانكها به بخش خصوصي رايزني كند كه اينكارها را انجام داد و طي سالهاي گذشته چندين نفر مجوز احداث چاپخانه را گرفتند و تسهيلات آنرا هم دريافت كردند و خبري از احداث چاپخانه نشد. به هر حال با مخالفتهايي كه نسبت به اميرزاده صورت گرفت، وي از سمت خود استعفا داد اما اكنون سمت بالاتري گرفته و باز هم مي تواند براي توسعه فرهنگ و هنر استان هرمزگان تلاش كند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۴ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر طنز 1

بي برقي بندر

آتش دوباره باريد، از آسمان بندر

شرجي كلافه كرده، پير و جوان بندر

چون برق هم نباشد، از هر طرف بلند است

هر لحظه آه و ناله، زين ساكنان بندر

بازار و كسب و كاري، ديگر نمي توان ديد

زيرا كه در عذابند ، بازاريان بندر

دريا هميشه غوغاست، در روزهاي گرما

آنسان كه شهر خالي است از مردمان بندر

اي كاش دائماً برق، مهمان خانه ها بود

بي برق زندگي نيست، در اين زمان بندر

                                                    سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۳ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعري به بهانه ارتحال امام (ره)

پرواز

آمدي چون ماه تابان

قلب ما را شاد كردي

جان ما را از اسارت

آمدي آزاد كردي

 

                               مثل خورشيد بهاري

                               آمدي در يك زمستان

                               با قدوم مهربانت

                               شد شكوفا باغ و بستان

 

آمدي اي روشنايي

با سياهي جنگ كردي

دشمنان شهر ما را

روسياه و سنگ كردي

 

                                   اي اماما! آمدي تو

                                   غنچه ها را باز كردي

                                   ناگهان اما از اينجا

                                   بي صدا پرواز كردي.

                                                               سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۲ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعري براي بچه ها

باغ سبز دوستي

در باغ سبز دوستي، دنيا چه زيبا مي شود

هر غنچه ي پژمرده اي، شاد و شكوفا مي شود

ابر سياه دشمني، از غصه پنهان مي شود

قلب زمين از روشني، خوشحال و خندان مي شود

از بوي سبز غنچه ها، پر مي شود هر سينه اي

با عطر مهر و دوستي، گم مي شود هر كينه اي

در باغ سبز دوستي، آغوش خود وا مي كنم

با يك سبد لبخند و گل، صد دوست پيدا مي كنم.

                                                                  سروده: حسين فريدوني

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۱ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

صدف 181 منتشر شد

نشريه صدف شماره 181 منتشر شد

يكصد و هشتاد و يكمين شماره نشريه «صدف» در 8 صفحه با مطالبي متنوع و خواندني از قبيل خبرهاي سياسي، اجتماعي، ورزشي و حوادث استان هرمزگان و مطالب فرهنگي، ادبي و گزارش در تاريخ 19 ارديبهشت ماه 1390 منتشر شد.

نشريه صدف به صاحب امتيازي و مدير مسئولي عبدالحميد دلشاد و سردبيري حسين فريدوني در بندرعباس انتشار مي يابد و بزودي با شكل و محتوايي جديد در اختيار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

ايميل نشريه: sadafnews@yahoo.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۴۰ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

نشانه هاي ظهور

آيا واقعاً ظهور نزديك است؟

اخيراً يك «سي دي» فيلم مستند با عنوان «ظهور نزديك است» در كشور پخش شده كه واكنش هاي زيادي را به دنبال داشته است. برخي از كساني كه اين فيلم را مشاهده كرده اند آنرا باور و بسياري ديگر نيز به آن اعتراض و آنرا رد كرده اند. در خبرها هم آمده بود كه دادستان عمومي و انقلاب تهران گفته: يكي از عوامل توزيع فيلم مستند "ظهور نزديك است" بازداشت و درباره ساير عوامل نيز تحقيقات در حال انجام است. جعفري دولت آبادي درباره اينكه آيا اين افراد به جايي وابسته هستند يا خير؟ گفت: خود اين افراد كه اين موضوع را تكذيب مي كنند اما ما تصور مي كنيم چنين كارهاي گسترده اي بدون پشتوانه مالي و كار سازماني ميسر نيست.

و اما اين حقير علي رغم آن كه تاكنون اين فيلم را مشاهده نكرده ام و با مقايسه هايي كه در اين مستند بر روي افراد و شخصيتهاي امروزي صورت گرفته موافق نيستم ولي بر اين باورم كه برخي نشانه هاي ظهور در حال پديدار شدن است. نمونه اش همين قيام  امت هاي اسلامي در كشورهاي عربي بر عليه حاكمان ديكتاتور و مستبد خودشان است. و به خصوص اينكه روايت شده طول غيبت امام زمان (عج) به سال 1400 نمي رسد. اكنون  سال 1390 هجري شمسي است و اگر اين روايت صحيح باشد كمتر از 10 سال به ظهور حضرت حجت (عج) مانده است.

نكته ديگر اينكه ظهور امام زمان (عج) پنج نشانه حتمي دارد و آن عبارتست از: قيام يمني، خروج سفياني، نداي آسماني، فرورفتن سپاهي در يمن و كشته شدن نفس زكيه.

در حال حاضر مردم يمن قيام خود را آغاز كرده اند و...

علايم و نشانه هاى حتمى ظهور امام زمان (عج)

علايم و نشانه هاى حتمى، آن است كه به هيچ قيد و شرطى مقيّد و مشروط نيست و قبل از ظهور بايد واقع شود با استفاده از روايات معصومين علايم حتمى الوقوع عبارتند از:

1ـ امام صادق (ع) فرمود:

پيش از ظهور قائم (عج) پنج نشانه حتمى است: خروج يمانى و سُفيانى، صيحه آسمانى، قتل نفس زكيّه، و فرو رفتن در بيابان.

2ـ و نيز در جاى ديگر امام صادق (ع) فرموده است:

وقوع ندا از امور حتمى است و سفيانى از امور حتمى است و يمانى از امور حتمى است و كشته شدن نفس زكيه از امور حتمى است و كف دستى كه از افق آسمان بيرون مى آيد، از امور حتميه است.

و اضافه فرمود:

و نيز وحشتى در ماه رمضان است كه خفته را بيدار مى كند و شخص بيدار را به وحشت انداخته و دوشيزگان پرده نشين را از پشت پرده بيرون آورد.

 
3ـ حضرت على (ع) از رسول خدا (ص) روايت نموده كه فرمود: ده چيز است كه پيش از ظهور به وقوع خواهد پيوست.

1ـ سفيانى 2 ـ دجّال 3 ـ دخان دابّه 5 ـ خروج قائم 6 ـ طلوع خورشيد ازمغرب 7 ـ نزول عيسى 8 ـ خسوف در مشرق 9 ـ خسوف در جزيرة العرب 10 ـ آتشى كه از مركز عدن شعله مى كشد و مردم را به سوى بيابان محشر هدايت مى كند.

به هر حال اميدواريم ظهور يوسف فاطمه (س) آنقدر نزديك باشد كه چشمان ما به جمالش روشن شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۳۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

جهاد اقتصادي در مطبوعات

جهاد اقتصادي در مطبوعات

نامگذاري امسال با عنوان سال«جهاد اقتصادي» از سوي رهبر معظم انقلاب بسيار بجا و قابل تامل است چرا كه سال گذشته طلسم اجراي طرح هدفمند كردن يارانه ها شكسته شد و ملت ما با موفقيت آن را پشت سر گذاشتند.

ملت مجاهد ما همواره ملتي جهادگر بوده و كارنامه درخشاني در جهاد نظامي (جهاد در راه حق)، جهاد سازندگي، جهاد فرهنگي و... دارد. در رواياتي از ائمه معصومين (ع) آمده است كه تلاش مسلمين در جهت امرار معاش و تهيه مخارج خانواده مانند جهاد في سبيل ا... است. لذا جهاد اقتصادي و تلاش در جهت پيشرفت و رونق اقتصادي كشور، امري مقدس و در راستاي تحقق استقلال و عدم وابستگي به ابرقدرتهاي سلطه گر  خواهد بود.

رئيس جمهور نيز در در اولين جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سال جديد با اشاره به نامگذاري سال 1390 از سوي رهبر معظم انقلاب به نام سال جهاد اقتصادي، گفت: نامگذاري سال 90 به نام سال جهاد اقتصادي معنايش اين نيست كه از كار فرهنگي در كشور كاسته شود، چرا كه هر كار اقتصادي در كشور مقدمه‌اش جهاد فرهنگي است.

معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزير ارشاد هم در جلسه اي با اشاره به نقش مهم مطبوعات در تحقق اهداف جهاد اقتصادي گفته: همة نشريات، حتي نشريات خانوادگي، نشريات بانوان، جوانان و حتي كودك و نوجوان در اين جهاد سهيمند و جهاد آنها انفاق آگاهي هاي اقتصادي به فراخور نياز و درك مخاطبان هر يك از اين نشريات است.

محمد جعفر محمدزاده افزود: به همين دليل از رسانه هاي داخلي انتظار مي رود تا با برخورد تدافعي و اطلاع رساني شفاف و بهنگام، عمليات رواني رسانه هاي نظام سلطه را خنثي و بي اثر كنند.

وي در پايان گفت: پيشنهاد مي كنم با همفكري و مشورت مديران رسانه اي، كارگروهي عملياتي براي تدوين راهبرد رسانه اي جهاد اقتصادي تشكيل شود. در قالب اين كارگروه مي توان از يك سو براي رويكردهاي محتوايي بخشهاي اقتصادي رسانه ها طرحها و پيشنهادهايي ارائه كرد و از سوي ديگر با توجه به افزايش هزينه هاي انتشار مطبوعات، براي ساماندهي و تقويت حوزة اقتصاد رسانه در سال جاري طراحي و برنامه ريزي داشت.   

 با اين مقدمه به اين نتيجه مي رسيم كه پيروزي در جهاد اقتصادي مقدمه پيشرفت در جهاد فرهنگي و ديني است.

اما تحقق جهاد اقتصادي در مطبوعات كه يكي از ابزار هاي فرهنگي جامعه است چگونه امكانپذير است؟

به عقيده بسياري از كارشناسان اقتصادي، كار مطبوعاتي در ايران خصوصا در شهرستانها توجيه اقتصادي ندارد و اكثر نشريات سراسري كه در كشور موفقيتي هم كسب كرده اند يا وابسته به دولت هستند و يا از سوي نهادهاي دولتي مورد حمايت مالي قرار  مي گيرند. از اين رو روزنامه نگاران و خبرنگاران مطبوعات محلي همواره دغدغه و دلهره اقتصادي داشته و مي توان گفت لباس رزم و جهاد با غول اقتصادي بر تن دارند. نشريات محلي هر چند مستقل بوده و وابسته به دولت نيستند اما با وضعيت فعلي نمي توانند بدون حمايت دولت (يارانه كاغذ و آگهي هاي دولتي) به فعاليت خود ادامه دهند. در سال گذشته بسياري از مطبوعات محلي استان هرمزگان به دليل مشكلات اقتصادي و عدم وصول به موقع مطالبات خود از ادارات دولتي و عدم دريافت يارانه كافي كاغذ، از انتشار باز ماندند و يا به طور منظم منتشر نشدند. البته نشريات محلي بايد به سمتي حركت كنند كه بتوانند آگهي هاي بخش خصوصي را جذب كرده و خود را از وابستگي به آگهي هاي دولتي نجات دهند. اما رسيدن به اين هدف نيازمند تلاش و جهاد بيشتر است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۳۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

سفر بعد از تعطيلات نوروز

سفر بعد از تعطيلات نوروز

ايام تعطيلات نوروز به پايان رسيد و ما هنوز در سفريم. ما كه قصد داشتيم از ابتداي عيد به مسافرت برويم به خاطر بدقولي مدير شركت هواپيمايي هرمزگشت بندر فقط توانستيم آخرهاي تعطيلات به سفر برويم. اما براي اينكه ديگران مثل ما گرفتار نشوند اين را بگويم كه شركت هواپيمايي هرمزگشت بدحساب است و به آن اطمينان نكنيد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۳۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

سال جهاد اقتصادي مباركباد

مقام معظم رهبري سال 1390 را "سال جهاد اقتصادي " ناميدند     رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيام نوروزي خود به‎مناسبت حلول سال 1390 هجري شمسي، ضمن تبريك به آحاد ملت، سال جديد را "سال جهاد اقتصادي " نامگذاري فرمودند.

به گزارش خبرگزاري فارس، حضرت آيت‎الله خامنه‎اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيام نوروزي خود به مناسبت حلول سال 1390 هجري شمسي با برشمردن فعاليت‎هاي گسترده مردمي و حكومتي در سال گذشته كه به‏نام "همت و كار مضاعف " ناميده شده بود، سال 1390 را به‎نام سال "جهاد اقتصادي " نامگذاري فرموده همه دستگاه‏هاي مسئول و مردم را به حركت همه‏جانبه در اين زمينه فراخواندند.
مقام معظم رهبري همچنين با اشاره به رنج مردم منطقه از جمله مردم ليبي، يمن و بحرين از خداوند تعالي فرج عاجل براي اين ملت‎ها مسئلت فرمودند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۳۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع: