سیگنال فارکس   سایت بتکارت   Betcart   بتکارت   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   سفارش رپورتاژ آگهی   خرید دستگاه لیزر مو   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
 تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

حرف دل

  حرف و حديث هاي مردم پس از انتخابات دهم چيست؟

پرونده دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با تاييد نهايي شوراي نگهبان بسته شد، اما حرف و حديث هاي آن همچنان ادامه دارد و به نظر نمي رسد كه پرونده آن نزد افكار عمومي بسته شود.

من سياستمدار نيستم و از سياست هم چيز زيادي نمي دانم ولي هميشه طرفدار ميانه روي بوده و هستم و معتقدم افراط و تفريط در هيچ امري ما را به سرمنزل مقصود نمي رساند. تصميم داشتم پس از حوادث تلخ انتخابات دهم، دور سياست خط قرمز بكشم و از اين پس فقط در زمينه فرهنگ و هنر قلم بزنم ولي چيزي روي دلم سنگيني مي كرد و بايد حرف دلم را مي زدم.

 من دلم براي انقلاب اسلامي كه با جانفشاني ها و فداكاريهاي هزاران مرد و زن اين مرز و بوم به ثمر نشسته مي سوزد. دوست ندارم خون شهيدان عزيزمان پايمال شود. در جريان انتخابات، سخنان ناروايي از سوي هر دو جناح مطرح شد كه تاسف بار بود و باعث خوشحالي دشمنان انقلاب گرديد. اما هر چه بود به خاطر حفظ نظام اسلامي و خون شهدا، بايد به اعتراضات پايان داد. حق با هر طرف كه باشد چون هدف همه خدمت به مردم و جامعه است بايد گذشت كنند. بالاخره ماه هميشه پشت ابر نمي ماند و يكروز حقيقت آشكار خواهد شد.

با توجه به حرفه خبرنگاري بنده و بخاطر ارتباط با اقشار مختلف مردم، شاهد واكنش هاي متفاوتي در رابطه با رويدادهاي پس از انتخابات بوده و هستم و در اينجا به ذكر برخي ديدگاههاي مردم در اين باره مي پردازم به اميد آنكه مسئولان كشور نسبت به آحاد جامعه بي تفاوت نباشند و پاسخي قانع كننده براي افكار عمومي ارائه دهند.

-        برخي از مردم عقيده دارند تمام كانديداهاي رياست جمهوري دهم متعلق به نظام بوده و نسبت دادن آنها به بيگانگان اجحاف به آنهاست. هر كدام از آنها كه انتخاب مي شدند با مخالفت بيگانگان مواجه بودند.

-        برخي از مردم معتقدند دشمنان انقلاب هميشه با هدف ضربه زدن به انقلاب اسلامي از مخالفين نظام حمايت كرده و مي كنند و برايشان مهم نيست كه حرف مخالفان به حق هست يا نيست.

-        برخي از مردم عقيده دارند كانديداهاي اصلاح طلب كه مورد حمايت دولتمردان خارجي و رسانه هاي بيگانه قرار گرفتند بايد از حمايت آنها بيزاري مي جستند.

-        برخي از مردم معتقدند دموكراسي واقعي در كشورهاي غربي وجود ندارد و حقوق بشر به هيچ وجه رعايت نمي شود ولي كشور ما را به نقض حقوق بشر متهم مي كنند.

-        برخي از مردم عقيده دارند عده زيادي از ضد انقلابيون، خود را تحت عنوان حاميان موسوي و كروبي جا زده بودند تا از آب گل آلود ماهي بگيرند و ممكن است عده ديگري از آنها نيز خود را حامي احمدي نژاد معرفي كنند. پس بايد خيلي هوشيار بود.

-        برخي از مردم معتقدند صدا و سيماي جمهوري اسلامي بايد بي طرفانه خبر رساني كند كه هيچيك از گروهها نيازي به رسانه هاي خارجي نداشته باشند و بتوانند از طريق رسانه ملي حرف خود را بزنند .

-        برخي از مردم عقيده دارند همه اعتراض كنندگان به نتيجه انتخابات خواهان براندازي نظام نيستند و  اگر به خواسته هاي آنها بي توجهي شود از مسئولان نظام نااميد مي شوند و از اين پس حضوري چشمگير در صحنه ها نخواهند داشت.

-        برخي از مردم معتقدند اگر كساني كه مورد حمايت راديوهاي بيگانه قرار مي گيرند، به حق نيستند پس چرا در زمان طاغوت همين راديوهاي بيگانه از نهضت امام خميني (ره) و مردم انقلابي ايران حمايت مي كردند؟

-        برخي از مردم عقيده دارند نمي توان منكر كاستيها در دولتهاي گذشته بود اما ناديده گرفتن خدمات دولتهاي قبل در طول 30 سال انقلاب دور از انصاف است.

-        برخي از مردم معتقدند هر ايراني آزاده بر مردم ايران حكومت كند بهتر از اين است كه دست نشاندگان بيگانه بر ملت ما حكومت كنند زيرا تجربه ثابت كرده هيچ بيگانه اي دلسوز مردم ما نيست و با هدف غارت ثروت ملتها در امور داخلي كشور ها دخالت مي كنند. نمونه بارز آن كشور عراق و افغانستان است.

-        برخي از مردم عقيده دارند هر چند بعضي از سياستهاي اجرايي دولت نهم ناپخته بود ولي توجه ويژه به محرومين، باعث پيروزي دكتر احمدي نژاد در اين انتخابات شد.

-        برخي از مردم معتقدند مواضع تند ضد اسرائيلي دكتر احمدي نژاد بسيار بجا و شايسته است و بايد اسرائيل از صحنه روزگار حذف شود، زيرا واقعا يك غده سرطاني است.

-        برخي از مردم عقيده دارند ايران نمي تواند با همه دنيا قطع رابطه كند اما نيازي به برقراري رابطه  با آمريكا نيست زيرا بدون آمريكا بهتر مي توانيم پيشرفت كنيم.

-        برخي از مردم معتقدند نيروهاي بسيج و سپاه حافظ اصلي انقلاب اسلامي هستند و نبايد تهمتهاي ناروا به آنها نسبت داد، زيرا همان طور كه امام راحل (ره) فرمودند: اگر سپاه نبود كشور هم نبود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۲ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

معرفي كتاب

شعري از حسين فريدوني

در كتاب مثل مهتاب و ستاره

" مثل مهتاب و ستاره " عنوان كتابي است كه در حوزه شعر كودك و نوجوان و به كوشش سيد احمد ميرزاده - شاعر ، منتشر شده است .

 در اين كتاب ، از شاعراني چون محمد عزيزي " نسيم " ، " مهدي طهوري ، تقي متقي ، رودابه حمزه اي ، سيد سعيد هاشمي ؛ محمود پوروهاب ، حسين فريدوني فداغي و ... ، اشعاري با موضوع امام علي ( ع ) ويژه گروه سني نوجوانان آمده است .

در اشعار ياد شده ، به زندگي ، وارستگي شخصيت ، يتيم نوازي و ستم ستيزي ، آزادگي و شهادت حضرت علي ( ع ) اولين امام بزرگوار متقيان اشاره هاي صريح شده است .

كتاب " مثل مهتاب و ستاره " با 5000 شمارگان ، 550 تومان بهاي پشت جلد 32 صفحه و 14 شعر از شاعران كودك و نوجوان كشور از سوي نشر به نشر ، وابسته به آستان قدس رضوي روانه بازار كتاب و ادبيات شده است .
 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۱ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

مرگ بر آمريكا را فراموش نكنيم

نيازي به رابطه با آمريكا نداريم

اين روزها بيشتر بحثهاي سياسي مسئولان كشور و صاحب نظران بر سر برقراري رابطه با شيطان بزرگ آمريكاست. اما نبايد فراموش كنيم كه امام خميني (ره) همواره از عدم برقراري رابطه با آمريكا سخن مي گفت و آنرا به رابطه گرگ و ميش تعبير مي كرد.

 آمريكا هيچگاه دلش براي ما نمي سوزد و هميشه در فكر ضربه زدن به ما بوده و خواهد بود. به عقيده اين حقير آمريكا به دليل اينكه از راههاي تهديد و تحريم نتوانست به اهداف شوم خود براي سرنگوني انقلاب اسلامي دست يابد اكنون مي خواهد از راه دوستي وارد شود و ناجوانمردانه به ما ضربه بزند. لذا بايد ما هوشيار باشيم و فريب وعده هاي رنگارنگ اوباما رئيس جمهور جديد آمريكا را نخوريم.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۱ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر

 (يك سبد گلهاي خوبي)

نامه ات اي دوست آمد

باز با باد بهاري

ناگهان خنديد قلبم                                         

چون گل شاد بهاري

                                                      

چشم من از ديدن آن

مثل رنگ آسمان شد

نامه ات بين من و تو

چون پل رنگين كمان شد

 

حرفهاي دلنشينت

مهربان بود و صميمي

نامه ات را مي گذارم

پيش آن عكس قديمي

 

دشت با احساس قلبم

شد شكوفا از محبت

اي گل خوشبو كجايي؟

با تو دارم باز صحبت

 

قاصدك را مي فرستم

باز با باد جنوبي

هديه اي دارم برايت

يك سبد گلهاي خوبي

 (سروده: حسين فريدوني)برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۳۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

حماسه دهم

حفظ وحدت بعد از انتخابات لازمه جامعه ماست

بالاخره انتخابات دهم رياست جمهوري اسلامي با حضور گسترده مردم در پاي صندوق هاي راي به پايان رسيد و طبق اعلام نتيجه انتخابات از سوي وزارت كشور، دكتر احمدي نژاد با كسب اكثريت آراء به پيروزي رسيد و دوباره به عنوان رئيس جمهور ايران انتخاب شد. البته پيروز واقعي مردم هستند كه حماسه ديگري آفريدند.

يكي از ويژگيهاي تبليغاتي اين دوره، انجام مناظره بين كانديداهاي رياست جمهوري بود كه به شفافيت مواضع كانديداها كمك كرد و باعث شد مردم شناخت بيشتري از كانديداها و برنامه هاي آنان پيدا كنند.

اما در برخوردهايي كه من به عنوان يك خبرنگار با بسياري از مردم داشتم به اين نتيجه رسيدم كه نوعي نگراني از آينده در چهره و حرفهاي مردم ديده مي شود. برخي از مردم كه دلسوز نظام نيز هستند معتقدند زير سئوال بردن تعدادي از  سران نظام در برخي مناظرات اقدامي ناپسند بود و وحدت ملي را خدشه دار كرد. مردم از ايجاد تفرقه و درگيري هاي سياسي در كشور نگران هستند ولي اميدوارند كه با رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اين اختلافات برطرف و باز هم دوستي و مهرباني در جامعه حكم فرما شود. حضور تمام كانديداها در اين انتخابات باعث گرمي رقابتها و حضور بيشتر مردم در صحنه انتخابات شد و اگر آنها نبودند شايد مردم انگيزه چنداني براي اين حضور باشكوه نداشتند. لذا سه كانديداي ديگر نيز نبايد احساس شكست كنند زيرا دين خود را ادا كردند و در اين پيروزي سهيم هستند. طرفداران آنها نيز بايد از اغتشاش بپرهيزند. اكنون حفظ وحدت لازمه جامعه ماست و با توجه به اينكه تب و تاب تبليغات انتخاباتي فروكش كرده، بايستي تلخي ها را فراموش كنيم و به آينده اي بهتر براي ايران اسلامي بينديشيم.

زيرا: چو ايران نباشد تن من مباد .برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۳۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

گامرون 168 منتشر شد

جديدترين شماره نشريه گامرون در روز يكشنبه ۱۷ خرداد ۸۸ با مطالبي متنوع به مدير مسئولي علي تيماس و سردبيري حسين فريدوني فداغي منتشر شد.

نشاني نشريه: بندرعباس - صندوق پستي ۳۹۴۸/۷۹۱۴۵ تلفن: ۶۶۶۴۶۲۶ - ۰۷۶۱برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۳۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

به بهانه سالگرد ارتحال امام خميني (ره)

آرزوي پرواز

از آسمان فراتر، روح بلند او بود

با قاصدان عرشي در حال گفت و گو بود

پيش از سپيده سر زد، مثل ستاره صبح

با ظلمت و سياهي، هر لحظه روبرو بود

دستان مهربانش، همرنگ آسمان ها

از بس كه در دعا و راز و نياز، او بود

اين مرد آسماني، يك شب به كهكشان رفت

در باغ پر ستاره، مشغول جستجو بود

او با نماز آخر، احساس تازه اي داشت

گويا براي او نيز، پرواز آرزو بود.

سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۳۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

گامرون 167 منتشر شد.

يكصد و شصت و هفتمين شماره هفته نامه گامرون با مطالب متنوع و خواندني از جمله اخبار استان هرمزگان، شنيدنيهاي انتخابات دهم، مطالب فرهنگي و ادبي، رويدادهاي ورزشي و حوادث در ۸ صفحه منتشر شد.

اين نشريه مستقل به صاحب امتيازي و مدير مسئولي علي تيماس و با سردبيري حسين فريدوني منتشر مي شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۳۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

يادي از امام خميني (ره)

وحدت رمز پيروزي است

در آستانه سالگرد ارتحال ملكوتي بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) هستيم.

بيستمين سالگرد اين رويداد غم انگيز را خدمت همه ملت ايران تسليت عرض نموده و وصاياي آن امام راحل (ره) را مرور مي كنيم. حضرت امام (ره) همواره ملت را به حضور گسترده در تمام صحنه ها دعوت مي كردند و مردم را از تفرقه برهزر مي داشتند. بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي، وحدت را رمز پيروزي مي دانستند و هميشه بر حفظ آن تاكيد مي فرمودند.

فرموده امام (ره) يك حقيقت انكار ناپذير است چرا كه اگر تمام ملت ايران با هم متحد نمي شدند هرگز نمي توانستند رژيم 2500 ساله شاهنشاهي را سرنگون كنند.

امام راحل (ره) همچنين بر حضور گسترده ملت در پاي صندوق هاي راي تاكيد داشتند. اكنون كه به برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري نزديك مي شويم، بايد ضمن اينكه شركت در انتخابات را وظيفه شرعي خود بدانيم بر حفظ وحدت و يكپارچگي نيز همت گماريم. مهم نيست كه كداميك از كانديداها پيروز شوند. تمام كانديداها دلسوز نظام بوده و هستند و نبايد هيچ كدام از آنها را تخريب كنيم. زيرا اين كار باعث خوشحالي دشمنان خواهد شد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۳۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

كانديداي مظلوم

صدا و سيما بي تقصير نيست

هيچ گاه نتيجه انتخابات در ايران قابل پيش بيني نبوده و كارشناسان سياسي حدس و گمان هاي مختلفي ارائه مي دهند. براي اكثر مردم هم فرقي نمي كند چه كسي رئيس جمهور باشد، مردم فقط كسي را مي خواهند كه بهتر به آنها خدمت كند. اينبار هم با توجه به اينكه دكتر احمدي نژاد از ديگر كانديداها در نزد مردم شناخته شده تر است و هنوز بسياري از وعده ها و كارهايش را بصورت كامل اجرا نكرده شانس بيشتري براي انتخاب شدن دارد. البته ساير نامزدها به دليل دور بودن از صحنه  و تلويزيون براي بسياري از مردم ناشناخته مانده اند و در عرض 20 روز تبليغات نمي توانند خود را به طور كامل به مردم معرفي كنند. بسياري از روستاييان  كه حتي توجه اي به اين تبليغات رنگارنگ و پر سر و صدا ندارند. ساير نامزدها اگر هم پيروز نشوند باعث گرمي رقابتها و حضور بيشتر مردم در انتخابات خواهند شد كه باز هم مهم و ارزشمند است.

اما همسر مير حسين موسوي گفته بود كه مير حسين در اين 20 سال با مردم و نظام قهر نكرده بود و نظرات خود را براي اصلاح امور به مقامات دولت ارائه مي داد ولي مظلوم واقع شده اند. راستش مردم نيز معتقدند كه صدا و سيما در مظلوميت وي مقصر است. چرا از وي در برنامه هاي تلويزيوني دعوت نمي كردند تا گفتگويي با وي درباره رويدادهاي اوايل انقلاب انجام دهند؟

آيا مير حسين موسوي كه 8 سال نخست وزير بود حرفي براي گفتن نداشت كه مانند علي اكبر ولايتي و ديگران در برنامه هاي تلويزيوني صحبت كند؟ وي يكي از سرمايه هاي ارزشمند انقلاب و نظام است كه به قول خودش در اين مرحله اداي دين كرده و وارد رقابت انتخاباتي شده است. بي شك وي تشنه قدرت نبوده و نيست چرا كه اگر تشنه قدرت بود در دوره هاي قبل كه نخبگان كشور به وي اصرار مي كردند كانديدا مي شد.

به نظر مي رسد براي وي مهم هم نيست كه راي بياورد يا نياورد، فقط مي خواهد به تكليف خود عمل كرده باشد. اما اگر حائز اكثريت آراء نشد نه تنها ناراحت نمي شود كه حتي شايد خوشحال هم بشود. اما ديگر هرگز نامزد نخواهد شد و افسوس كه مردم از تجربيات مديري توانمند چون وي محروم مي شوند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۳۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع: