?>
پنجره دوجداره      طراحی ساختمان      کلینیک روانشناسی      پروفیل زد      سالن زیبایی      اجاره هیلتی      بلیط هواپیما      خرید بک لینک و رپورتاژ      قالیشویی شربت اوغلی      newsmag.press      طراحی سایت      کاشت دندان      فروش آنتی ویروس      فن کویل      خرید بازدید سایت      خرید سرور مجازی      شیشه بالکن      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بک لینک     
 تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

يك شعر از خودم

تو را مي شناسم

تو را مي شناسم

تو چون آينه

              روشن و ساده اي

و مثل پرنده

دلت را به آبي ... به آبي...

به آبي تر از آسمان داده اي

تو همنام باران

تو از جنس شعري

تو را مي شناسم

براي من اي دوست

                       حرفي بزن!

سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۷:۰۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

مسكن خبرنگاران

آيا خبرنگاران هرمزگان صاحب مسكن مي شوند؟

بيش از ۳ سال است كه تعاوني مسكن خانه مطبوعات استان هرمزگان فعاليت خود را آغاز نموده است و عده زيادي از خبرنگاران و اهالي رسانه استان عضو شده اند و تاكنون بيش از ۴۰ ميليون ريال به حساب تعاوني مسكن واريز نموده اند. خوشبختانه پس از روز خبرنگار سال ۸۷ عمليات خاك برداري زمين آن شروع شد ولي ساخت و ساز آن به كندي پيش مي رود. مسئولان تعاوني دليل آن را عدم پرداخت به موقع سهم آورده اعضاي تعاوني ذكر مي كنند. در جلساتي كه برگزار شد ظاهرا هر يك از اعضا بايد حدود ۱۲تا ۱۷ ميليون تومان پرداخت نمايند اما با توجه به وضعيت نامناسب مالي اكثر خبرنگاران بعيد است پرداخت اين مبالغ در توان آنها باشد.

البته وضعيت تعاوني هاي مهر محلات نيز بهتر از تعاوني مطبوعات نيست و به عقيده من دولت اگر واقعا قصد خانه دار كردن اقشار كم درآمد را دارد بايد فكري اساسي تر براي اين موضوع داشته باشد. مثلا مي تواند واحدهاي مسكوني تعاوني هاي مهر محلات و ادارات را با سرمايه گذاري خويش به پايان برساند و به صورت به شرط تمليك به اعضا واگذار كند. در غير اين صورت هيچ يك از اقشار كم درآمد خانه دار نخواهند شد و اين واحدهاي مسكوني نيز نصيب پولداران مي شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۷:۰۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

سلام

سلام بر دوستان .من آمدم. بزودي آخرين اخبار از استان هرمزگان و مطالب ادبي و اجتماعي بنده را در اينجا مي خوانيد.

     برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۷:۰۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر چيست؟

آنهايي كه شعر نو را قبول ندارند،

شعر را نمي شناسند

همان طور كه در مقدمه كتاب «در ساحل احساس» متذكر شده بودم: شعر بياني برتر و متفاوت با سخن و نوشته معمولي است و همين ويژگي، باعث شده كه شعر تاثيرگذارتر از ديگر انواع ادبيات باشد. براي اثبات اين ادعا بايستي ابتدا شناختي كامل از شعر داشته باشيم و بعد آنرا سخن برتر بدانيم.

اصولاً به چه چيزي شعر مي گويند؟ آيا سرودن ابياتي با وزن و قافيه و رديف شعر است؟

به طور كلي ما دو نوع شعر داريم كه يك نوع آن تحت عنوان «كلاسيك» شناخته مي شود و شامل قالب هايي نظير غزل، مثنوي، چهارپاره، قصيده، رباعي، دوبيتي و... است و نوع ديگر آن، شعر نو مي باشد كه شامل شعرهاي نيمايي، سپيد و پست مدرن مي شود. متاسفانه عده اي، نوع اول را شعر نمي دانند و عده ديگري نوع دوم را. اما عده ديگري هم هستند كه كاري به نوع آن ندارند و هر شعر در هر قالب و نوعي باشد را با توجه به شعريت آن مي سنجند و اگر شعريت داشته باشد، قبول دارند.

حالا ببينيم شعريت چيست؟

ديد تازه نسبت به محيط پيرامون، استفاده از تركيبات جديد و انتخاب دقيق واژه ها، بهره بردن از عناصري مثل خيال، تشبيه، استعاره و عاطفه... به شعر، شعريت مي بخشد و هيچ ربطي به قالب آن ندارد. خلاصه كلام اينكه شعريت چيزي است كه در حرفهاي عادي و روزمره مردم وجود ندارد. سرودن با وزن و قافيه هنر بزرگي است كه شايد خيلي ها از انجام آن عاجز باشند. اما اگر اين نوع سروده ها فاقد شعريت باشند، شعر نيستند بلكه نظم هستند. نمونه روشن آن بخش عمده اي از شاهنامه فردوسي است. به همين دليل هم فردوسي به حماسه سرا مشهور است. هر چند در برخي ابيات آن شعريت هم به چشم مي خورد اما شعرهاي حافظ داراي شعريت بيشتري است. مطمئناً اگر شعر موزون داراي شعريت هم باشد از شعر نو جذابتر و دلنشين تر است و با استقبال بيشتري از سوي مردم مواجه مي شود. اما اگر فاقد شعريت باشد، خيلي زود به دست فراموشي سپرده خواهد شد. البته شعرهاي سپيد و نيمايي اگر فاقد شعريت باشند، به مراتب سريع تر از ذهن ها محو مي شوند و يا حتي در ذهن كسي جاي نمي گيرند. در اين دوره كه بيشتر شعراي جوان و تازه نفس به شعر نو روي آورده اند و شعر را به بيراهه برده اند، شاعران توانايي هم وجود دارند كه توانسته اند ضمن برقراري ارتباط بين شعر ديروز و امروز، شعر را از مرگ حتمي نجات دهند. نمونه عيني اين شاعران برجسته استاد محمد علي بهمني است كه به دور از هر هياهويي، به كار خود مشغول است و انصافاً خوب از پس اين كار برآمده اند. شعرهاي وي را بايد خواند تا به عظمت شعري اش پي برد. او هم در سرودن اشعار كلاسيك خصوصاً غزل تبحر دارد و هم در سرودن اشعار نو. به همين دليل او هيچگاه دوست ندارد كه شاعران را به غزلسرا، سپيدسرا و نيمايي سرا تقسيم كنند. زيرا معتقد است اين تقسيم بندي ها، بي مهري به شعر و آيينگي است. ويژگي شعر بهمني، نو ديدن اوست. به عنوان مثال در زمان ارتحال حضرت امام (ره) كه همه شاعران از تيره و تار شدن زمين و آسمان داد سخن سر مي دادند و از گريه و زاري مردم مي نوشتند، وي اينگونه سرود:

زنده تر از تو كسي نيست، چرا گريه كنيم؟

مرگمان باد و مباد، آنكه تو را گريه كنيم

اين شعر در آن موقعيت همه را ميخكوب كرد و باعث شد تمام گوش ها و نگاهها به سوي اين شعر جلب شود. چون حرف تازه اي داشت و با حرف ديگران فرق مي كرد. متاسفانه برخي جوانان به دليل ناتواني در سرودن اشعار كلاسيك، به سمت شعر نو روي آورده اند. برخي ديگر از اين جوانان هم به دليل ناآگاهي از رمز و راز شعر نو، با شعر نو به مخالفت مي پردازند و همچنان در سرودن اشعار كلاسيك آن هم به سبك مولانا و سعدي و ... اصرار مي ورزند، كه هيچكدام از اينها حرفي هم براي گفتن ندارند. يعني همان حرف هايي كه ديگران زده اند را دوباره تكرار مي كنند. به عقيده اين حقير آنهايي كه شعر نو را قبول ندارند، شاعر نيستند و شعر را نمي شناسند.

براي نمونه به قسمتي از شعر «صداي پاي آب» سهراب سپهري توجه كنيد:

و نترسيم از مرگ
 مرگ پايان كبوتر نيست
مرگ وارونه يك زنجره نيست
 مرگ در ذهن اقاقي جاري است
مرگ در آب و هواي خوش انديشه نشيمن دارد
 مرگ در ذات شب دهكده از صبح سخن مي گويد...

ببينيد زنده ياد سهراب سپهري به عنوان يك نوسرا چه زيبا مي سرايند! پس بدانيم كه شعريت ربطي به وزن و قافيه ندارد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۱۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شانزدهمين اجلاس سران كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد

نمايش اقتدار نظام جمهوري اسلامي ايران

در اجلاس غير متعهدها


برگزاري شانزدهمين اجلاس سران كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در تهران اقتدار و عظمت نظام جمهوري اسلامي ايران را در نزد كشورهاي جهان به نمايش گذاشت و باعث غرور ملي شد. هر چند رسانه هاي استكباري و تحت سلطه دنيا سعي كردند كه دستاوردهاي آنرا ناچيز و براي موقعيت كشورمان بي اهميت جلوه دهند اما بي ترديد نتايج بسيار خوبي از نظر سياسي براي كشورمان خواهد داشت و باعث خواهد شد كه مردم دنيا پي به حقانيت جمهوري اسلامي ايران ببرند و قضاوت بهتري درباره مواضع دولت ما داشته باشند.
اين اجلاس باعث خشم شديد اسرائيل و آمريكا و ديگر دشمنان انقلاب اسلامي گرديد. و اين يك پيروزي بزرگ براي ملت ماست.

اين اجلاس نشان داد كه جمهوري اسلامي ايران مي تواند بهترين مديريت را در سازمانهاي بين المللي داشته باشد و رياست ايران بر اين سازمان نويد بخش صلح و امنيت در بخشي از جهان است و جهانيان به اين نتيجه خواهند رسيد كه اگر ايران رياست سازمان ملل را نيز عهده دار شود بي شك عدالت و صلح پايدار در جهان بوجود خواهد آمد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۱۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

روز خبرنگار و باقي قضايا

خبرنگاران منتقد، صادق و بي حاشيه،

 برگزيده نمي شوند!

مراسم تجليل از خبرنگاران هرمزگان امسال در قالب دومين جشنواره استاني رسانه خليج فارس برگزار شد.

در سنوات گذشته در روز خبرنگار عده اي را به عنوان خبرنگار برتر معرفي مي كردند كه موجب دلخوري برخي ديگر از خبرنگاران مي شد. امسال تصميم گرفته شد كه در قالب برگزاري يك جشنواره، فراخواني منتشر شود و اهالي رسانه آثار خود را ارسال كنند و از اين طريق خبرنگاران نمونه و برتر شناخته شوند. در مراسمي كه امسال  از سوي مسئولان ارشاد در سالن اجتماعات شركت برق منطقه اي ترتيب يافته بود بيانيه هيئت داوران جشنواره قرائت شد ولي بسياري از فعالان مطبوعاتي نسبت به انتخاب برخي  آثار برتر اعتراض داشتند و معتقد بودند كه صرف نظر از برخي آثار خوب كه به حق انتخاب شده بودند، احتمالا در بخش هايي از  راي هيئت داوران دستكاري شده است زيرا هر دوره تعدادي افراد خاص كه همواره دنبال يافتن نقطه ضعف از مسئولان ارشاد هستند برگزيده مي شوند و شائبه هايي را در اذهان خبرنگاران و اهالي رسانه به وجود آورده كه موجب دلسردي اكثر خبرنگاران منتقد، صادق و بي حاشيه خواهد شد.

بسياري از خبرنگاران رسانه هاي مختلف با صد اميد و شوق آثار خود را ارسال كردند اما متاسفانه باز هم همان افراد خاص كه هر ساله به عنوان خبرنگاران نمونه معرفي مي شدند انتخاب شدند و اين براي اهالي رسانه استان تعجب آور بود.

خبرنگاران و اصحاب رسانه هيچگاه به اميد دريافت لوح تقدير و هدايا وارد اين حرفه نشده اند اما انتظار دارند پس از يكسال تلاش و كوشش در عرصه خبر و اطلاع رساني، مسئولان مربوطه به آنان خسته نباشيد بگويند. اما بايد گفت مراسمي كه از سوي ارگانهاي ديگري همچون آب و فاضلاب شهري و روستايي، مخابرات، آموزش و پرورش، بهزيستي، حمل و نقل و صدا و سيما براي تجليل از خبرنگاران برگزار گرديد بهتر از مراسم ارشاد بود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۱۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

خاطره خبرنگاري

روزي كه به خاطر مرغ بازداشت شدم

در آستانه ماه مبارك رمضان امسال نمايشگاه عرضه مستقيم كالا همچون سالهاي قبل در محل دائمي نمايشگاههاي بندرعباس داير شده بود و ما نيز تصميم گرفتيم به اتفاق خانواده سري به نمايشگاه بزنيم و مايحتاج خود را تهيه كنيم.

روز آخر برپايي نمايشگاه ساعت 5 عصر به نمايشگاه رفتيم و قبل از هر چيز صف طولاني مرغ توجه ما را جلب كرد. صحنه عجيبي بود. زيرا يك صف زنانه و يك صف مردانه از بيرون نمايشگاه تشكيل شده بود و ته صف پيدا نبود. با خود گفتم ببين كار مردم به كجا رسيده كه براي خريد مرغ بايد اين همه علاف شوند و توي صف بايستند كه آيا مرغ به آنها برسد يا نرسد!

خانمم و مادر خانمم گفتند: ما مي خواهيم توي صف مرغ بايستيم. من گفتم: ول كنيد، حوصله داريد؟ مي دانيد چقدر معطل مي شويد؟ ما بايد تا اذان مغرب برگرديم خونه و  افطار كنيم. مادر خانم كه گوش نكرد و وارد صف شد. خانمم گفت: كاش دوربين آورده بودي و از اين صف طولاني عكس مي گرفتي، سوژه جالبي است. جواب دادم: عكس گرفتن از اين صحنه ها چه فايده داره؟ آنهايي كه دنبال اين سوژه ها هستد حتما قبل از ما عكس گرفته اند. اصرار زياد خانم باعث شد كه برگردم و از داخل اتومبيل دوربين كوچك خبرنگاري را بردارم و از اين صحنه ها عكس بگيرم. حالا ديگر خانمم نيز وارد صف مرغ شده بود. همين طور كه عكس مي گرفتم صداي اعتراض مردم نيز به گوش مي رسيد كه مي گفتند: اين چه وضع توزيع مرغ است! توي شهر اصلا مرغ پيدا نمي شود و همه مرغها را براي نمايشگاه آورده اند كه مردم مجبور شوند به نمايشگاه بيايند. قيمت اجناس نمايشگاه مثل بقيه مغازه هاي سطح شهر است و...

من در حالي كه دوربين را در دست داشتم وارد نمايشگاه شدم و ضمن نگاه كردن به غرفه ها و پرسيدن قيمتها، گاهگاهي عكسي هم مي گرفتم. نمايشگاه هيچ جذابيتي برايم نداشت ولي مجبور بودم تا آمدن بچه ها، توي نمايشگاه بچرخم. مشغول عكس گرفتن از مردمي كه مرغ گرفته بودند و بيرون مي آمدند بودم كه ناگهان يك جوان از پشت به من حمله كرد، دوربين را از دستم كشيد و گفت: چرا عكس مي گيري؟ تعجب كردم و در حالي كه سعي مي كردم دوربين را از وي بگيرم گفتم: من خبرنگار هستم.

جوان با تندي پرسيد: مجوز عكس گرفتن داري؟ با عصبانيت گفتم: خبرنگار كه كارت خبرنگاري دارد نياز به مجوز ندارد. بارها از اين نمايشگاهها عكس گرفته ام. در حالي كه دست بندي را از جيبش درآورده بود به زور مي خواست به من دستبند بزند و گفت: عكس گرفتن از اين نمايشگاه ممنوع است. پرسيدم براي چه؟ گفت: بيا برويم حراست تا بفهمي. من عصباني شدم و گفتم تو چه كاره اي؟ گفت: من مامور حراست نمايشگاه هستم. من كه انتظار چنين برخوردي را با خبرنگاران نداشتم دستم را كشيدم كه نتواند دستبند بزند. با عصبانيت گفتم: مگر من سارقم كه مي خواهي دستبند  بزني؟ در اين ميان مشغول جر و بحث بوديم كه ديگر همكارانش را صدا زد و با كمك آنها دستبند بر دستم زد. اينجا بود كه براي اولين بار در زندگي ام طعم دستبند را چشيدم. در حالي كه عده اي از مردم نظاره گر ماجرا بودند مرا با دستبند مجرمين به حراست نمايشگاه بردند و مسئول حراست وقتي مرا شناخت دستور داد كه دستبند مرا باز كنند. از مسئول حراست پرسيدم: مگر عكس گرفتن از نمايشگاه جرم است؟ پاسخ داد: از اين نمايشگاه بله. گفتم: اگر اين طور است پس لااقل يك تابلو مي زديد كه هرگونه عكسبرداري ممنوع است. گفت: نمي گوييم شما قصدي داشتيد اما نمي خواهيم سوژه به دست رسانه هاي بيگانه بيفتد.

به هر حال پس از ساعتها معطلي، دوربين را به من دادند ولي تمام عكسهايي را كه گرفته بودم حذف كردند و براي اينكه از دلم در بياورند سه عدد مرغ هم به من هديه دادند و به منزل برگشتيم. 

چاپ شده در نشريه ارمغان بندر مورخه ۱۵ مرداد ۹۱

و نشريه صدف مورخه ۱۷ مرداد ۹۱برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۱۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعري براي سنگ قبرم

وقت رفتن

وقت رفتن است

بايد رفت

بايد رفت و رسيد

رفتن رسيدن است

بايد برويم تا برسيم

رفته ها رفته اند و رسيده اند

رفته ها گفته اند:

هستي اگر مي روي

                      گر نروي نيستي!

                                            سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۱۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعري به مناسبت ماه رمضان

نسيم نغمه اذان

صدا كه مي زنم تو را

شكفته مي شود دلم

نگاه من به آسمان

ستاره در مقابلم


                     سحر دوباره مي وزد

                     نسيم نغمه اذان

                     شكفته شد گل دعا

                     دوباره در نگاهمان


                                            سپيده در نگاه من

                                            دوباره مي كند طلوع

                                            و ماه خوب بندگي

                                            دوباره مي شود شروع


                                                                       سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۱۴ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

مسئولان، قصد نساختن مسكن خبرنگاران را دارند

جار بزنيم اما جا نزنيم

بعد از گذشت 6 سال از كلنگ زني پروژه تعاوني مسكن خبرنگاران هرمزگان و وعده هاي رنگارنگ مسئولان وقت مسكن و شهرسازي استان اكنون به اين نتيجه رسيده ايم كه عزمي در مسئولان و متوليان امور مسكن براي ساختن اين پروژه وجود ندارد و ظاهرا دوست دارند كه خبرنگاران از اين محل كه داراي موقعيت بسيار ارزشمندي است چشم پوشي كنند و از خير اين پروژه  بگذرند. به همين دليل بارها پيشنهاد تعويض زمين و معاوضه پروژه را مطرح كرده اند.

در جلسه فوق العاده اي كه هفته گذشته با حضور نيمي از اعضاي تعاوني در فرهنگسراي طوبي برگزار شد، مدير عامل تعاوني و اعضاي هيئت مديره به بيان برخي واقعيتها در برخورد و گفتار مسئولان و متوليان امور مسكن استان پرداختند و صراحتاً اعلام كردند كه مسئولان مسكن و شهرسازي سابق و راه و شهرسازي فعلي قصد نساختن اين پروژه را دارند. از اين رو در پي ايجاد تفرقه در بين اعضاي تعاوني مسكن خبرنگاران بوده و حتي دستورات وزير مسكن و استانداران سابق و فعلي براي رفع موانع و به نتيجه رساندن پروژه را نيز ناديده مي گيرند. سال گذشته فرشيد دستوان مدير كل سابق مسكن و شهرسازي هرمزگان قول داد كه ظرف يكسال اين پروژه را به اتمام مي رسانند. پس چه شد؟ هنوز كه سقف دوم از اين پروژه ريخته نشده است! چرا مسئولان عادت كرده اند وعده هاي دروغ به مردم بدهند؟!

در حال حاضر مشكل اساسي در عدم پيشرفت اين پروژه، سهم آورده اعضا نيست چرا كه اكثر اعضاي تعاوني تا 10 ميليون تومان سهم آورده دارند و حدود 22 ميليون تومان هم وام به هر كدام از اعضا پرداخت شده است. از اين گذشته وزير مسكن نيز چندي قبل مبلغ 250 ميليون تومان براي پيشرفت اين پروژه كمك كردند، پس چرا به جايي نمي رسد؟ دولت قول داده كه تا پايان امسال و يا نهايتاً تا پايان دولت دهم پرونده مسكن مهر بسته شود، با اين روند به نظر مي رسد كه تا 99 سال ديگر هم اين پروژه به سرانجامي نرسد. آبروي دولت هم در گرو اين پروژه است.

نكته ديگري كه در اين جلسه مطرح شد اين بود كه دولت اجازه عقد قرارداد ساخت مسكن مهر بيش از متري 320 هزار تومان را نمي دهد و اين در حالي است كه با حذف يارانه ها و افزايش قيمتهاي مصالح و دستمزد كارگران و ... هيچ پيمانكاري حاضر به انجام اين كار با اين قيمت نيست و اين موضوع نيز باعث شده كه گره اي در كار ساخت اين پروژه ايجاد كند. هر چند پيمانكار فعلي كه در مناقصه برنده شده تعهد كرده كه آن را با اين قيمت به اتمام برساند اما از بس اين پروژه به طول انجاميده ديگر براي وي نيز توجيه اقتصادي ندارد و با اين حال از آن انصراف هم نمي دهد كه به پيمانكار ديگري سپرده شود. ظاهرا در حال حاضر نرخ ساخت و ساز متري 500 هزار تومان است. البته شايد چيني ها كه دستمزد كارگرانشان و قيمت اجناس شان بسيار پايين است حاضر به انجام اين كار با نرخ متري 320 هزار تومان باشند. يا اينكه خودمان آستين ها را بالا بزنيم و بسازيم.

به هر حال با اين وضعيت خبرنگاران استان فعلا اميدي به خانه دار شدن ندارند ولي بايد خواسته به حق خود را جار بزنند اما جا نزنند. در اينجا به مسئولان استان عرض مي كنم  به جاي آنكه در 17 مرداد روز خبرنگار به ما لوح تقدير بدهيد مردانه همت كنيد و اين پروژه را به سرانجامي برسانيد تا دعاي خير خبرنگاران بدرقه راهتان باشد زيرا اين مسئوليتها امانتي است در دست شما و هيچ يك از شما مادام العمر بر اين صندلي ها تكيه نخواهيد زد و با اين كار مي توانيد نام نيكي از خود به يادگار بگذاريد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۶:۱۳ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع: