?>
پنجره دوجداره      طراحی ساختمان      کلینیک روانشناسی      پروفیل زد      سالن زیبایی      اجاره هیلتی      بلیط هواپیما      خرید بک لینک و رپورتاژ      قالیشویی شربت اوغلی      newsmag.press      طراحی سایت      کاشت دندان      فروش آنتی ویروس      فن کویل      خرید بازدید سایت      خرید سرور مجازی      شیشه بالکن      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بک لینک     
 تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

طنز

جنبش سبز در ايران چيست؟

اين روزها حتما نام جنبش سبز خيلي به گوشتان خورده. به نظر شما جنبش سبز چيست و از كجا آمده است؟

خدمت شما عرض كنم  در زمانهاي قديم كه خشكسالي شديدي در كشور پديد آمده بود جنبش سبز توسط عده اي اندك از مردم ايران آغاز شد. هدف از راه اندازي آن هم مقابله با پيامدهاي زيانبار خشكسالي و نجات حيوانات زبان بسته بود و هيچ ربطي هم به مسائل سياسي كه بيگانگان و استكبار جهاني آنرا مطرح كرده اند ندارد. طرفداران جنبش سبز جهت برطرف ساختن آثار خشكسالي اقدام به وارد كردن مقداري رنگ سبز از كشورهاي غربي كردند تا بر روي مزارع و دشتهاي خشكيده بپاشند و به طور مصنوعي دشت و دمن را سبز جلوه دهند. گاو و  گوسفندان گرسنه  وقتي چشمشان به زمينهاي سرسبز افتاد ابتدا خوشحال ولي با خوردن آن مسموم و تلف شدند. همين و بس...برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۳ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

خبر خوش براي فداغي ها

گاز رساني به دهستان فداغ سرعت مي گيرد

در جلسه اي كه با حضور مهندس مومني مدير عامل گاز استان فارس در فرمانداري لارستان تشكيل گرديد، مقرر شد شركت گاز استان عمليات گازرساني به شهرهاي لطيفي، بيرم، جويم، بنارويه و روستاهاي مصوب سفر رياست جمهوري از جمله فداغ و خليلي را با سرعت بيشتري اجرايي نمايد.

به گزارش رسيده، در اين جلسه محتاجي فرماندار لارستان ضمن قدرداني از تلاش و پيگيري هاي شركت گاز فارس خواستار تسريع در اتمام علمك گذاري شهر لار و اتصال منازل به شبكه گاز شد.

مهندس مومني تاخير در روند اتمام پروژه را كمبود اعتبارات مورد نياز عنوان كرد.

در اين جلسه با عنايت به طرح نهضت آسفالت از سوي دولت نهم كه به شهرداري ها ابلاغ شده، شهرداري هاي مناطق شهري لارستان ملزم به پيگيري جذب اعتبارات تخصيصي شدند. ضمن اينكه شركت گاز و شهرداري هاي مربوطه هماهنگي لازم در حفر كانالهاي گازرساني شهري را به عمل آورند.

دهستان فداغ كه در تقسيمات جديد كشوري جزو بخش گراش محسوب مي شود با بيش از 5000 نفر جمعيت در فاصله 110 كيلومتري جنوب غربي لار حدفاصل گراش و بيرم واقع شده و داراي پتانسيل هاي بسيار خوبي است و گازرساني به آن مي تواند نقش موثري در رشد و توسعه  فداغ داشته باشد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۲ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

انرژي هسته اي حق مسلم ماست

تحريم ها براي ايران نعمت است

مقامات و ملت ايران همواره بر حق مسلم خود در برخورداري از انرژي صلح آميز هسته اي تاكيد كرده و هرگز تسليم فشار قدرتهاي بزرگ شرق و غرب نخواهند شد. با اينكه دولتمردان جمهوري اسلامي ايران بارها اعلام كرده اند كه به دنبال ساخت سلاح هاي هسته اي نيستند و فقط مي خواهند از انرژي هسته اي در زمينه توليد برق و تحقيقات پزشكي استفاده كنند، جامعه جهاني قانع نشده و مرتباً بر عليه ايران جوسازي مي كنند. تاكنون تحريمهايي را بر ضد كشورمان اعمال كرده اند و نتيجه اي نگرفته اند. اكنون در صدد هستند كه تحريمهاي بيشتري را اعمال كنند. اما ملت قهرمان و انقلابي ما از هيچ يك از اين تهديدها و تحريمها هراسي به دل ندارد.

در سفر اخير دكتر احمدي نژاد به سازمان ملل، رئيس جمهور كشورمان به سئوالات متعدد خبرنگاران خارجي در زمينه برنامه هسته اي ايران پاسخ داد و جواب دندان شكني را به قدرتهاي زورگو دادند.

رئيس جمهور كشورمان گفتند: تمام موفقيتهاي هسته اي ايران در شرايط تحريم به دست آمده و اگر اين تحريمها نبود ما به خودكفايي نمي رسيديم.

 لذا تحريم ها براي ايران نعمت است. ايران اسلامي اكنون در مسير پيشرفت و ترقي قرار گرفته و راه بازگشتي نيست. به فرموده امام امت (ره) آمريكا و ديگر ابرقدرتها نيز هيچ غلطي نمي توانند بكنند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۱ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

غزل 3

خواهشي باراني

حجمي از حيراني ام، اي آسمان

پرسشي پنهاني ام، اي آسمان

لابلاي دفترم، يك برگ خيس

همچنان توفاني ام، اي آسمان

من صبورم، مثل قلب ريشه ها

خواهشي باراني ام، اي آسمان

ساحل از فرياد رودي خالي است

موجي از حرماني ام، اي آسمان

دستي از دريا به سويت مي رسد

وسعتي مرجاني ام، اي آسمان

حسي از ماندن شده پيراهنم

در عبوري آني ام، اي آسمان!

                                                        سروده: حسين فريدوني

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۱ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

هوشيار باشيم

بايد دشمنان واقعي انقلاب را شناخت

بي ترديد دوستداران واقعي انقلاب و نظام اسلامي از اوضاع سياسي كنوني كشور خوشحال نيستند و با نگراني به آينده مي نگرند. با يك عقلانيت و دور انديشي خوب مي شد از بسياري از وقايع پيش آمده پس از انتخابات دهم جلوگيري كرد. اگر مسئولان اجازه داده بودند كه معترضين در مكاني مناسب نظير ورزشگاه جمع شوند و هر چه فرياد دارند بزنند و عقده هاي خود را خالي كنند، همه چيز تمام شده بود. اما متاسفانه نشنيده گرفتن انتقادات و اعتراضات مردمي موجب شد كه فضاي دوستي و همدلي گذشته كمرنگ شده و جاي آنرا دشمني و كدورت پر كند. در چنين فضايي، هيچكس جرات اظهار نظر ندارد و كوچكترين انتقاد از مسئولان، به ضديت با نظام تعبير مي شود. سكوت هم كارساز نيست و موجب افسردگي و عقده خواهد شد كه خطرناك است. لذا بايد به مردم اجازه حرف زدن داد.

رهبر معظم انقلاب در ديدار اخيرشان با دولتمردان، آنها را به انتقاد پذيري بيشتر دعوت كردند. از اين رو اميد است رئيس جمهور و ديگر دولتمردان ما، اين رهنمودها را مدنظر قرار دهند و هر منتقدي را به ديده دشمن نگاه نكنند.

باور كنيم كه اختلافات بوجود آمده ناشي از سوء تفاهم و عدم انتقاد پذيري است و در فضايي دوستانه مي توان اين اختلافات را حل كرد. دامن زدن به اختلافات فقط به سود دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامي ماست. آنهايي كه از ابتداي پيروزي انقلاب، بناي مخالفت با نظام را گذاشتند و از هيچ توطئه اي در جهت سرنگوني انقلاب فرو گذار نكردند، امروز بسيار خوشحالند و براي رسيدن به هدف شوم خود لحظه شماري مي كنند. اگر اين روند تهمت و افتراه متوقف نشود، شايد دشمنان واقعي ملت دير يا زود به هدفشان برسند. پس تا دير نشده بايد فكري كرد. دلسوزان انقلاب و نظام اسلامي بايستي دشمني و كدورت را كنار بگذارند و به خاطر حفظ نظام و خون شهيدان، از منافع شخصي و گروهي خود بگذرند.

دشمنان قسم خورده انقلاب 30 سال است كه از راههاي مختلف در صدد ضربه زدن به انقلاب بوده و هستند و دشمني آنها چيز تازه اي نيست كه امروز، آن را به حوادث پس از انتخابات و جبهه اصلاحات ربط بدهيم.

ذات خبرنگاري مبتني بر بي طرفي است و من به عنوان يك خبرنگار از هيچ گروهي طرفداري نمي كنم اما حفظ دستاوردهاي امام راحل (ره) و شهيدان انقلاب كه امانتي در دست ماست را وظيفه خود مي دانم و نبايستي در قبال اتفاقات كشور بي تفاوت باشم. زيرا سكوت درباره برخي مسائل، خيانت به ملت است و امر به معروف و نهي از منكر نيز وظيفه هر مسلماني است.

پخش اعترافات دستگير شدگان حوادث پس از انتخابات از تلويزيون واكنشهايي را در بين مردم به دنبال داشت. به طور كلي نتيجه معكوس داشته است و باعث محبوبيت بيشتر اصلاح طلبان شده است. برخي از دستگير شدگان  به توطئه براي براندازي نظام اعتراف كردند كه نمي توان به طور كلي انكار كرد زيرا از اهداف ديرين دشمنان بوده و خواهد بود اما به عقيده مردم اين موضوع را نبايد به اصلاح طلبان نسبت داد. معترضين به نتايج انتخابات خواهان براندازي نظام نبودند، بلكه دشمنان، خود را در زير پرچم موسوي و كروبي پنهان كرده بودند تا از اين طريق به انقلاب ضربه بزنند. ممكن است برخي از اين دشمنان قسم خورده، خود را در زير پرچم احمدي نژاد نيز پنهان كرده باشند. بعيد نيست. همان طور كه رئيس جمهور حوادث كهريزك و كوي دانشگاه، را به نفوذي ها نسبت دادند. براي دشمن كه مهم نيست كداميك از جناح هاي كشور شكست بخورد. آنها يك نقشه جساب شده كشيده بودند كه ميان ياران انقلاب شكاف ايجاد كنند و متاسفانه اينبار موفق شده اند. مردم نمي توانند بپذيرند كه موسوي نخست وزير دوران امام (ره)، كروبي رئيس سابق بنياد شهيد و رئيس مجلس ششم، خاتمي رئيس جمهور دوران اصلاحات، هاشمي رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام  و سردار سازندگي و ناطق نوري رئيس مجلس پنجم و رئيس دفتر بازرسي نهاد رهبري كه همگي از ياران ديرين امام (ره) بوده اند، با دشمنان انقلاب متحد شده باشند كه براي براندازي نظام تلاش كنند. اين اتهامات ساخته و پرداخته دشمنان نفوذي است كه در ايام انتخابات خود را طرفدار اصلاحات مي دانستند و رفتارهاي خشونت آميزي نظير آتش زدن اماكن عمومي و ضرب و شتم ماموران نظامي و انتظامي از خود بروز مي دادند. مردم معتقدند بايد با اين گونه افراد به شدت برخورد شود. اما ياران انقلاب را نبايد مورد تعرض قرار داد. اينها سرمايه هاي نظام هستند. ملت سالها به اينها اقتدا كرده اند. برخي اظهار نظرهاي نسنجيده در مورد شخصيتهاي انقلابي و زجر كشيده باعث تاسف دوستداران انقلاب و باعث خوشحالي دشمنان است. آيا با حذف هاشمي، خاتمي، كروبي، موسوي و... مشكل حل خواهد شد؟ آيا پس از آن دشمنان ملت و نظام راه را هموارتر نخواهند ديد؟ با اينكار نه تنها مشكل حل نخواهد شد بلكه بسياري از دوستان انقلاب هم به دشمنان تازه اي براي انقلاب تبديل خواهند شد. مردم معتقدند بايد دشمن را به دوست و مخالف را به موافق تبديل كرد. بايد دشمنان واقعي را شناخت. بايد براي خروج از اين بحران عفو عمومي داد. بايد دادگاههاي غير علني براي دستگير شدگاه برگزار كرد تا جامعه به آرامش برسد. بايد به منتقدين دولت اجازه داد در تلويزيون با طرفداران دولت مناظره كنند. مردم ايران اهل منطق و گفتگو هستند و بالاخره با دليل و برهان مي توانند همديگر را قانع كنند. نيازي به اين همه دشمني نيست.  همه يك هدف دارند و آن هم خدمت به انقلاب و ملت است فقط راهها با هم فرق مي كند. عده اي از سمت راست و عده اي از سمت چپ حركت مي كنند. مهم اين است كه مقصد هر دو گروه مشترك است. بگذاريم هر كس آزاد باشد و از همان راهي كه دوست دارد حركت كند. توصيه اين حقير به دكتر احمدي نژاد اين است كه منتقدين را دوست خود بداند زيرا دوست واقعي كسي است كه مثل آيينه عيب ها و زيبايي هاي ما را به ما نشان دهد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۰ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

غزل 2

حرف دل

حرف دل را مي زنم، همراز نيست

آه و فريادم فقط آواز نيست

پيش رويم آسمان گسترده است

آه، اينك فرصت پرواز نيست

مدتي از رفتن پايان گذشت

مثل اينكه حرفي از آغاز نيست

در ميان جاده اي وا مانده ام

در شگفتم، جاده ديگر باز نيست

شكوه هايم دفتري از آسمان

حرف دل هم خالي از ايجاز نيست.

                                       سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر نيمايي

تنهاي تنها

مي روم

من مي روم

شايد كه جاي بهتري پيدا كنم

آنجا كه نور و روشني

مهمان دل ها مي شود

آنجا كه چشمان همه

همرنگ گل ها مي شود

آنجا كه ايمان

                 مثل گل

هر دم شكوفا مي شود

آي بچه ها!

من مي روم

اما نمي دانم چرا

تنهاي تنها مي روم؟!

سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

ماه ضيافت الله مباركباد

رمضان را دوست داريم

رمضان كه مي آيد، كوچه دل ها رنگ و بوي ديگري به خود مي گيرد. رمضان كه مي آيد، خورشيد قلب ها روشن تر از هميشه مي درخشد. رمضان كه مي آيد، آسمان چشم ها باراني مي شود و باران آن، كدورت ها و تيرگي ها را پاك مي كند. رمضان را دوست داريم، چون ماه ضيافت ا... است. رمضان را دوست داريم چون در اين ماه به خدا نزديك تر و از غير خدا دورتر مي شويم. رمضان، ساحل اميد و طلوع خورشيد رهايي از قيد و بند پليدي ها و زشتي هاست.

بياييم با دستاني پر از شكوفه، با لب هايي پر از لبخند، با چشماني پر از اميد و با دل هايي به رنگ آسمان به استقبال اين ماه برويم. ماه ميهماني خدا بر همه مبارك باد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

فراخوان كنگره شعر و داستان جوان

اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان هرمزگان برگزار مي كند

هشتمين كنگره سراسري شعر و داستان جوان ايران

براي هشتمين بار دريا دريا كلمه را به انتظار نشسته ايم

پس با ما باشيد

شرايط پذيرش آثار:

1- فكر و فرم آزاد

2- آثار ارسالي مي بايست آثاري جديد بوده وبه جشنواره يا كنگره  ديگري ارسال نشده باشند.

3- حد اكثر سن براي شركت كنندگان 30 سال مي باشد ( ارسال تصوير صفحه اول شناسنامه الزامي است )

4- ارسال آثار در پنج نسخه تايپ شده الزامي است

5- تعداد آثار ارسالي

* بخش شعر پنج اثر

* بخش داستان دو اثر

بخش ويژه (( خليج فارس ))

آخرين مهلت ارسال آثار 30/7/1388

از كليه هنرمندان محترم تقاضا مي گردد آثار خود را با ذكر مشخصات كامل فردي ، تحصيلي ، شغلي ، نشاني كامل پستي و شماره تلفن به دبيرخانه كنگره ارسال نمايند.

زمان برگزاري 10 تا 12 آذرماه 1388

بندرعباس تالار شهيد آويني

نشاني دبيرخانه : بندرعباس – بلوار پاسداران – جنب موزه خليج فارس – اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان هرمزگان – دبيرخانه هشتمين كنگره سراسري شعر و داستان جوان ايران

تلفن تماس : 5552462 ، 5556346 ، 3- 5550432 – 0761 

 دور نويس : 5554888-0761 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

17 مرداد روز خبرنگار مباركباد

روز خبرنگار، بايد مختص به خبرنگاران باشد

در آستانه روز خبرنگار هستيم. همه مردم با واژه خبرنگار كاملاً آشنا هستند و آنها را به عنوان چشم و گوش بيدار جامعه مي شناسند. همه از خبرنگاران توقع دارند كه وظيفه خود را به نحو شايسته انجام دهند و اخبار صحيح را به مردم منتقل كنند. در واقع مردم، خبرنگاران را از خود مي دانند و با آنها احساس صميميت مي كنند. هر جا كه خبرنگاري را مي بينند مشكلات خود را با آنها در ميان مي گذارند و مطمئن هستند به هر طريقي كه شده بالاخره بخشي از اين مشكلات را به گوش مسئولان مي رسانند. اكثر مسئولان هم با روي باز از خبرنگاران استقبال مي كنند و دوست دارند در هر برنامه و مراسمي كه برگزار مي كنند خبرنگاران حضور داشته باشند تا فعاليتهاي آنان به اطلاع مردم رسانده شود. به همين دليل خبرنگاران را پل ارتباطي بين مردم و مسئولان مي دانند.

در حقيقت اگر خبرنگاران در برنامه اي كه با زحمات فراوان و صرف هزينه هايي گزاف برپا شده حضور نداشته باشند، انگار هيچ برنامه اي برگزار نشده، چون انعكاسي در جامعه نخواهد يافت.

اما با اينكه خبرنگاران نقش مهمي در جامعه ايفا مي كنند و مشكلات مردم را انعكاس مي دهند، كمتر كسي به فكر حل مشكلات خود آنهاست. گويا خبرنگار فقط وظيفه دارد به فكر مشكلات ديگران باشد. خبرنگار هم مثل بقيه قشرهاي جامعه نيازهايي دارد و بايستي به آنها توجه شود، برخي از خبرنگاران مي گفتند اگر شهيد صارمي در افغانستان به شهادت نرسيده بود و اين روز را به عنوان روز خبرنگار نامگذاري نكرده بودند نامي از خبرنگار هم برده نمي شد. اين دوستان مي گفتند: حالا نمي دانيم از شهادت صارمي بايد خوشحال باشيم يا اندوهگين؟ گفتم: شهادت افتخار است و شهيد زنده است پس نبايد اندوهگين بود. مگر سالروز شهادت آيت ا... مطهري كه به عنوان روز معلم نامگذاري شده، عزاداري مي كنند؟ خير.

به هر حال بايد مسئولان به فكر حل مشكلات خبرنگاران نيز باشند. تاسيس بانك اطلاعات خبرنگاران در استان توسط خانه مطبوعات يا اداره كل ارشاد جهت شناسايي خبرنگاران واقعي مي تواند بسيار مفيد باشد. باور كنيد خبرنگاران توقع زيادي ندارند. مراسم روز خبرنگار اگر ساده هم برگزار شود اشكالي ندارد. فقط در روز خبرنگار به خبرنگاران اجازه حرف زدن در مورد خودشان را بدهند. هميشه مسئولان حرف مي زنند و خبرنگاران گوش مي دهند، اينبار خبرنگاران حرف بزنند و مسئولان گوش بدهند. همين براي خبرنگاران بهترين هديه است.

 اميدواريم امسال مراسم روز خبرنگار، مختص به خبرنگاران باشد. برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۴۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع: