?>
پنجره دوجداره      طراحی ساختمان      کلینیک روانشناسی      پروفیل زد      سالن زیبایی      اجاره هیلتی      بلیط هواپیما      خرید بک لینک و رپورتاژ      قالیشویی شربت اوغلی      newsmag.press      طراحی سایت      کاشت دندان      فروش آنتی ویروس      فن کویل      خرید بازدید سایت      خرید سرور مجازی      شیشه بالکن      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بک لینک     
 تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

گزارشي از نشست تخصصي نقش رسانه در تعامل با ايرانيان خارج از كشور

هر كس سخنان مهندس مشايي را بشنود، جذب مي شود

نام اسفنديار رحيم مشايي را بارها شنيده بودم زيرا يكي از خبرسازترين چهره هاي دولت نهم و دهم به شمار مي رود و هر بار به دليل برخي اظهار نظرها و رفتارهايش مورد هجوم انتقاد برخي اصولگرايان، علما و سياستمداران و... قرار مي گيرد. از زماني كه معاون رئيس جمهور در سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور بود تا هنگامي كه دكتر احمدي نژاد، وي را به عنوان معاون اول خود براي دولت دهم انتخاب كرد و با دستور رهبر معظم انقلاب از اين سمت كنار گذاشته شد و رئيس جمهور همواره از وي دفاع مي كرد و عاقبت وي را به عنوان رئيس دفتر خود برگزيد و سمتهاي ديگري از جمله مسئوليت شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور را به وي سپرد، كنجكاو بودم كه سخنان رحيم مشايي را بشنوم و وي را از نزديك ملاقات نمايم. مي خواستم بدانم اين فرد، چه شخصيتي دارد و آيا حرف و حديث هايي كه درباره وي بر سر زبانهاست حقيقت دارد؟ مي خواستم بدانم واقعاً استدلالي منطقي در پشت حرفهاي وي وجود دارد يا خير؟ دلم مي خواست رك و پوست كنده از زبان خودش بشنوم كه هدفش از بيان برخي مسائل كه تنش آفرين است چيست؟ من مي خواستم بدانم كه آيا اين فرد در مسير اهداف انقلاب اسلامي گام بر مي دارد يا خداي نكرده هدف خاصي دارد؟

بالاخره به بهانه برگزاري اولين نشست تخصصي نقش رسانه ها در تعامل با ايرانيان خارج از كشور، توفيق حاصل شد كه به همراه جمعي از اصحاب رسانه استان هرمزگان در اين جلسه حاضر شده و از نزديك صحبتهاي مهندس مشايي را بشنوم.

در اين مراسم كه تعداد كثيري از روزنامه نگاران و اهالي رسانه از سراسر كشور حضور داشتند، شخصيتهاي متعددي از جمله وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، معاون مطبوعاتي وزير ارشاد، مدير عامل خبرگزاري ايرنا، مدير عامل خبرگزاري مهر، مدير مسئول روزنامه اطلاعات و دبير كل امور ايرانيان خارج از كشور سخنراني كردند و از تاثيرات مثبت همايشهاي برگزار شده با ايرانيان خارج از كشور صحبت كردند.

اما همه حضار مشتاقانه منتظر حضور اسفنديار رحيم مشايي بودند و هنگامي كه وي وارد سالن شد، غلغله اي در سالن بوجود آمد. سخنراني مشايي كه شروع شد همه سراپاگوش شدند تا حرفهاي وي را مو به مو بشنوند و عكاسان و فيلم برداران زيادي مشغول ثبت و ضبط مراسم بودند.

مهندس مشايي در سخنان خود از غرور ملي ايرانيان در سراسر جهان، از عظمت انقلاب اسلامي در ميان ملتهاي ستمديده دنيا، از سربلندي ملت ايران در حوادث و توطئه هاي دشمنان اين مرز و بوم، از پيروزي هاي پي در پي مردم انقلابي ايران در سايه رهبري آيت ا... خامنه اي، از شجاعت و عدالت محوري دولت دكتر احمدي نژاد و ... سخن گفت و تحسين حضار را برانگيخت.

ارزيابي من از سخنان مشايي اين است كه وي جامعه شناسي فهميده و سخنوري تواناست و حرفي جز حرف حق نمي زند و هدفي جز سربلندي ايران و ايراني و عظمت اسلام و مسلمين ندارد و مخالفتهايي كه با وي مي شود سوءتفاهمي بيش نيست. چرا كه هر كس سخنان مهندس مشايي را بشنود، جذب مي شود و حق را به وي مي دهد.

رحيم مشايي در سخنان خود بيان داشت: در حال حاضر و در شرايطي كه احمدي نژاد از يك محبوبيت فوق العاده بي نظير تاريخي برخوردار است و نيز با توجه به تجربيات موجود، جامعه جهاني به جاي فكر براندازي دولت احمدي نژاد به اين نتيجه رسيده كه هيچ چاره اي جز همراهي با دولت احمدي نژاد ندارد.
وي اظهار داشت: من فكر مي كنم در تاريخ ايران قبل و بعد از انقلاب يك چنين دولتي، يك چنين رييس دولتي با اين محبوبيت وجود ندارد كه هم در كشور اين همه انسجام را سازمان داده باشد، هم اميد آفريده باشد و اين همه احساس عزت ايجاد كرده باشد. من شاهدم ايرانيان خارج از كشور تا پيش از اين دولت مي گفتند ما ايراني بودن خود را انكار مي كرديم ما هيچ جا نمي گفتيم ايراني هستيم تا مي گفتيم ايراني هستيم مي گفتند اينها تروريست هستند، عقب مانده هستند، مرتجع هستند، افكار و انديشه هاي عقب مانده اي دارند. الان ما هر جا مي رويم قبل از اينكه كسي از ما بپرسد كجايي هستيد خودمان يك جوري مي گوييم ايراني هستيم چون به ايراني بودن خود افتخار مي كنيم براي اينكه در بسياري از زمينه ها و با وجود بسياري از فشارها، ايران در صحنه خود را نشان داده به گونه اي كه اكنون در زمره 10 كشور اول دنيا است و اين، خيلي مهم است.

وي عنوان نمود: در اين چهار سال، احمدي نژاد همواره گفته است كه چرا ايران بايد دست كم گرفته شود. ايران از جايگاه بالايي برخوردار است. من به عنوان كسي كه در ميراث فرهنگي و گردشگري بوده ام و ارتباطات و مراودات بين المللي داشته ام؛ اين معنا را بيشتر از همه مي فهميدم. مي دانم كه اين حرف، چقدر حرف كليدي و طلايي و مبنايي است و ما بايد از اينجا شروع كنيم كه بگوييم ما جزو چند كشور برتر دنيا مي توانيم باشيم. چرا نباشيم؟ ما جزو برترين كشورهاي دنيا هستيم كه داراي منابع طبيعي و كاني است. جزو كشورهاي برتر دنيا هستيم كه منابع انساني با كيفيتي در اختيار داريم و اينها، در زمره ابزارهايي است كه مايه رشد، پيشرفت و تعالي ايران است.

مهندس مشايي ادامه داد: به چه دليل ما نبايد در سطوح بالاي دنيا باشيم. نمي گوييم امروز مثل ژاپن ماشين بسازيم مثل ژاپن برخي از چيزها را پيشرفته بسازيم ولي مي توانيم بسازيم. يك كشوري كه در تحريم توانسته ماهواره به فضا بفرستد خيلي مهم است. اين دولت با اين شرايط داخلي و بين المللي با اتكاء به دانش بومي خود به علم و توانايي توليد چرخه سوخت هسته اي دست يافته است.

استمرار اين شرايط، فقط يك آدمي مي خواهد كه آن بالا بايستد و بگويد من هستم. اين شرايط باعث شده كه رييس جمهور آمريكا بگويد ايران هسته اي ديگر يك مساله اي هست كه بايد باورش كرد.

وي افزود: عده اي در تلاش بودند با افزايش فشارهاي داخلي و بين المللي، موجبات سقوط دولت احمدي نژاد و سپس سقوط رهبري را فراهم آورند. من خودم شخصاً در مذاكرات و صحبت با خيلي از شخصيت هاي جهاني مشاهده كردم كه مي گفتند همه منتظر بوديم ببينيم احمدي نژاد دور دوم پيروز مي شود يا نه. اگر بيايد ما بهانه داريم كه به دنيا و به مردم بگوييم چون مردم ايران همچنان احمدي نژاد را پذيرفته اند ما هم هيچ چاره اي جز تعامل با مردم ايران نداريم پس احمدي نژاد را مي پذيريم. اين، ادبياتي بود كه قبل از انتخابات در جهان غلبه داشت.

وي ادامه داد: من مسئول ايرانيان خارج از كشور هستم و با دنيا ارتباط دارم. افتخاري كه امروز از ايران در دنيا وجود دارد، بي نظير است. دكتر احمدي نژاد در ژنو؛ ادبيات آزادي خواهان جهان و ادبيات ضد نژادپرستي را مطرح كرد. عده اي بعد از سخنراني ايشان نزد ما آمدند و گفتند شما به ما افتخار داديد و اين اجلاس را جهاني كرديد.

مشايي افزود: دبير كل سازمان ملل پيش از سخنراني آقاي احمدي نژاد با ايشان صحبت كرد و گفت كه اسم صهيونيست ها را نبريد. آقاي احمدي نژاد هم در جواب گفت يعني من امروز نگويم كه بر مردم غزه چه آورده اند؟ نگويم كه خانه را روي سر ساكنان سرزمين هاي اشغالي خراب كرده اند؟ آقاي احمدي نژاد قبل از اينكه برود سخنراني كند هنگامي كه اسم ايشان را خواندند سالن براي آقاي احمدي نژاد كف زدند. با اين حال، نمي توان به استناد ترك سالن از سوي عده اي، آبروي كشور را بر باد رفته انگاشت.

مهندس مشايي در ادامه افزود: ايران متعلق به همه ايرانيان است و همه بايد از امكانات آن بهره مند باشند. بايد شرايطي را فراهم كنيم كه همه ايرانيان در هر جاي دنيا كه باشند بتوانند آزادانه به كشور خودشان بيايند و با سرمايه گذاري در كشور براي سربلندي و پيشرفت آن تلاش كنند. وي افزود: چرا بايد فرزندان اين مرز و بوم آواره ديار غربت باشند و جرات آمدن به زادگاه خود را نداشته باشند؟ جانشين رئيس جمهور در شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور گفت: ايراني امروز پرچم علي (ع) و پرچم حسين (ع) را در دست دارد و پرچمدار اصلي آن احمدي نژاد است. وي افزود: به دليل ضعف رسانه اي ما در خارج از كشور، سالهاست تبليغات منفي زيادي از سوي رسانه هاي استكباري بر عليه نظام اسلامي ما صورت گرفته كه حتي هموطنان خودمان هم باور كرده اند و از آمدن به كشور هراس دارند. از اين رو بايد به آنهايي كه سر عناد با انقلاب را ندارند اطمينان بدهيم كه آغوش كشور به روي آنها باز است و مي توانند با خيال راحت به كشور بازگردند.

وي خاطر نشان كرد: علاوه بر اينكه از رسانه هاي گروهي داخل انتظار داريم كه در جهت دستيابي به اهداف عاليه نظام گام بردارند از هموطنان خارج از كشور نيز تقاضا داريم كه صداي حق طلبي ملت ايران را به گوش جهانيان برسانند. مشايي گفت: ايرانيان خارج از كشور، هر كدام يك رسانه هستند و مي توانند چهره مثبت نظام را به جهانيان بشناسانند. 

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۳۲ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

غزل عاشقانه

بي اعتنايي به عشق

آندم كه عشق آمد، هيچ اعتنا نكردم

وقتي كه دور مي شد، او را صدا نكردم

از آسمان چشمش، صدها ستاره باريد

قلب شكسته ام را، با آن دوا نكردم

با شوق مي نوشتم، هر روز قصه اي نو

خودكار و دفترم را، يكدم رها نكردم

تصوير سبز يك برگ، جاريست در وجودم

آن خاطرات خوش را، از خود جدا نكردم

يك عمر آسمان را، چون بي ستاره ديدم

از قلب خود بپرسم، آيا خطا نكردم؟

                           سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۳۱ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

خبرنگاران بزودي هديه رئيس جمهور را دريافت مي كنند

وزير ارشاد در جمع اهالي رسانه:

رئيس‌جمهور به خبرنگاران هديه مي‌دهد

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از اعطاي هديه توسط رئيس جمهور به خبرنگاران در آينده نزديك خبر داد و گفت: براي خبرنگاران متاهل 400 هزار تومان و براي خبرنگاران مجرد 300 هزار تومان هديه در نظر گرفته شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، سيدمحمد حسيني در حاشيه مراسم گشايش ساختمان جديد دبيرخانه كميته ملي اطلاع‌رساني قانون هدفمندكردن يارانه‌ها در پاسخ به سوالي پيرامون اختلاف ميان بانك مركزي و وزارت ارشاد درباره اعطاي وام 30 ميليوني مسكن براي خبرنگاران، گفت: اين مشكلات حل شده و بحث وام 30 ميليون توماني به زودي ابلاغ مي‌شود و اين مسئله در راستاي همان تسهيلاتي است كه معمولاً در اختيار هنرمندان قرار مي‌گيرد.
وي تعداد خبرنگاراني را كه در مرحله اول وام مسكن به آنها پرداخت مي‌شود 2000 نفر برآورد كرد و گفت: به زودي كارگروهي براي اين كار تشكيل مي‌شود و اين وام بر اساس تقاضاها و اولويت به آنها پرداخت مي‌شود.
وزير ارشاد همچنين از اعطاي هديه توسط رئيس جمهور به خبرنگاران در آينده نزديك خبر داد و درباره ميزان و نحوه پرداخت آن گفت: براي خبرنگاران متاهل 400 هزار تومان و براي خبرنگاران مجرد هم 300 هزار تومان هديه در نظر گرفته شده است.
حسيني ادامه داد: ما هنوز اسامي را به رياست جمهوري نداده‌ايم و فكر مي‌كنم تاكنون فهرست 8300 نفر از خبرنگاران تهيه شده و دوستان در حال شناسايي و مشخص كردن تعداد دقيق و نهايي آنها هستند تا بتوانند هديه‌شان را دريافت كنند.
وي در پاسخ سوال ديگر خبرنگار مهر درباره احتمال تشويق يا تنبيه رسانه‌ها با توجه به عملكردشان در زمينه طرح تحول اقتصادي گفت: معاون مطبوعاتي وزير ارشاد جزو اعضاي حقيقي كميته ملي اطلاع‌رساني قانون هدفمند كردن يارانه‌ها هستند و مسائل مورد نياز در اين باره را به رسانه‌ها اعلام مي‌كنند و اگر نياز به تذكر و يادآور باشد، اقدام خواهد كرد.

سري قبل كه ما و برخي از خبرنگاران استان هرمزگان از هديه رئيس جمهوري محروم مانديم. اميدواريم اينبار با تقسيم عادلانه، به همه خبرنگاران پرداخت كنند. برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۳۰ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

ويژه نامه فداغ منتشر شد

صدف ويژه فداغ منتشر شد

اولين شماره نشريه صدف ويژه فداغ به مناسبت فرا رسيدن ايام محرم در ۴ صفحه تمام رنگي منتشر شد. در اين شماره مطالب متنوعي از قبيل خبر، مصاحبه، شعر و مقاله و... به چشم مي خورد و به صورت رايگان در بين عزاداران توزيع شد و مورد استقبال اهالي فداغ قرار گرفت.

نشريه صدف به صاحب امتيازي و مدير مسئولي مهندس عبدالحميد دلشاد و سردبيري حسين فريدوني در بندرعباس منتشر مي گردد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۲۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر عاشورايي

بلا در كربلا

كربلا را نديده باشي

بلا را هم

                نديده اي،

بلا

در كربلا

            رنگ باخت!

                                                        سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۲۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

ادامه ناآرامي ها در لارستان

نا آرامي ها در لارستان ادامه دارد!

من كه دور از لارستان هستم و اطلاع دقيقي از اوضاع و احوال آنجا ندارم، اما جسته و گريخته خبرهايي درباره لارستان مي شنوم و مي خوانم كه ناخوشايند است.

مردم لارستان به جاي اينكه به فكر توسعه و پيشرفت منطقه خود باشند مدتي است درگير يك پرونده كلاهبرداري بزرگ و مسائل حاشيه اي ديگري هستند. بين لار و گراش اختلافاتي بر سر تقسيمات كشوري نيز بروز كرده و مشخص نيست به چه سرانجامي ختم شود. فرمانداري ويژه به لارستان دادند كه شايد اعتراضات به پايان برسد اما ظاهرا بي نتيجه بوده است. شايد استان شدن لارستان، راه حل نهايي باشد. البته به نظر من اگر لارستان به استان هرمزگان مي پيوست بهتر بود. زيرا اهالي لارستان داراي مشتركات فرهنگي بيشتري با مردم استان هرمزگان هستند و ارتباط تنگاتنگي با اهالي با صفاي هرمزگان دارند.

و اما به تازگي خبري مبني بر تجمع اهالي لارستان در مقابل مجلس شوراي اسلامي در بسياري از سايتها منتشر شده است كه توجه شما را به آن جلب مي نمايم. اين خبر مرا به ياد روزهايي مي اندازد كه اهالي فداغ در مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع كرده بودند و شعار مي دادند: "يا فداغ استان شود، يا جزو لارستان شود/ گر نباشد اين دوتا، مانند كردستان شود."

تجمع لارستاني‌ها درخصوص تخلفات مالي نماينده مجلس تعدادي از اهالي لارستان در اعتراض به آنچه تخلفات مالي نماينده اين شهر خواندند، در مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع كردند. آفتاب: تعدادي از اهالي لارستان در اعتراض به آنچه تخلفات مالي نماينده اين شهر خواندند، در مقابل مجلس تجمع كردند.

به گزارش آتي‌نيوز، حدود صد نفر از روحانيون، كسبه، نمايندگان هيأت‌هاي مذهبي و اصناف و ساير اقشار اين شهرستان در اعتراض به آنچه تخلفات مالي علي‌اصغر حسني نماينده لارستان و خنج در خانه ملت خواندند، مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع كردند.

تجمع كنندگان مي‌گويند حسني با تاسيس شركتي هرمي به نام شركت "برگ سبز مطهر" ميلياردها تومان به سپرده گذاران بدهكار است! ابتدا وي رييس هيأت مديره شركت مزبور بوده كه پس از انتخاب شدن به عنوان نماينده مجلس از رياست آن كناره‌گيري كرده است اما خانواده اين نماينده كماكان نقش اصلي را در اداره اين شركت عهده دار هستند.

براساس اظهارات تجمع كنندگان پرونده اي به شماره كلاسه 87/813 در شعبه ويژه بازپرسي دادسراي عمومي لار براي رسيدگي به تخلفات اين شركت و اين نماينده تشكيل شده است.

جواد جهانگيرزاده نماينده مردم اروميه و عضو كميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي حضور يافت و با نمايندگان اجتماع كنندگان گفت‌وگو كرد.

اين افراد با امضاي توماري حمايت خود را از علاء الدين بروجردي رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اعلام و شعارهايي در حمايت از وي سر مي‌دادند.

نكته جالب توجه و معنادار اين تجمع اين است كه چند هفته پيش تعدادي از اهالي شهر گراش در اعتراض به نحوه تقسيمات جغرافيايي شهر مورد نظر در استان فارس و نقش بروجردي در اين اقدام در مقابل مجلس تجمع كرده و شعارهايي عليه اين نماينده سر داده بودند كه تجمع امروز به نحوي تجمع هواداران بروجردي در مقابل تجمع قبلي نيز به شمار مي‌رود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۲۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

راز آسايش

با دوستان مروت، با دشمنان مدارا

معمولا مسائل و حوادث گوناگوني در طول روزها پيش مي آيد كه براي ما نگراني و ناراحتي هايي را بوجود مي آورد. اگر بخواهيم زندگي را سخت بگيريم و وقتمان را صرف پرداختن به مشكلات و ناراحتي هاي روزمره كنيم، آسايش و آرامش را از خود سلب مي كنيم و وقتي به خود مي آييم كه مي بينيم به خاطر برخي مسائل بي ارزش دنيوي عمر خود را تلف كرده ايم و چيزي جز پشيماني و گناه عايدمان نشده است. آيا به راستي به اين فكر افتاده ايم كه چگونه زندگي كنيم تا دچار استرس و نگراني نشويم؟

ضرب المثل معرفي است كه مي گويد:

آسايش دوگيتي تفسير اين دو حرف است

با دوستان مروت، با دشمنان مدارا

هر كس اين ضرب المثل را سرلوحه زندگي خود قرار دهد، از هيچ مسئله و اتفاقي كه بر خلاف ميلش  باشد، ناراحت و سرخورده نمي شود. البته با دشمنان واقعي دين و ميهن نبايد مدارا كرد. اما با دشمنان عادي مي توان مدارا كرد.

مثلا اگر طرفدار تيم قرمز هستيم و تيم آبي به ناحق برنده مسابقه شد نبايد دچار ياس و نااميدي شويم و دست به كارهاي غير منطقي بزنيم. اعتراض حق طبيعي ماست ولي اگر اعتراض ما را نپذيرفتند نبايد دست به خشونت بزنيم و ورزشگاه را به آتش بكشيم. به اين موضوع فكر كنيم كه همه اينها يك بازي براي سرگرمي ماست و هركدام برنده و يا بازنده مي شدند فرقي به حال ما نمي كرد.

اميدوارم برخي دوستان مطبوعاتي منظور مرا فهميده باشند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۲۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

هفدهمين نمايشگاه مطبوعات

با هزينه شخصي،

خود را به نمايشگاه مطبوعات اعزام كردم!

امسال نيز مانند سنوات گذشته تصميم گرفتم سري به نمايشگاه مطبوعات در تهران بزنم. هر چند برخي روزنامه نگاران، هنرمندان و خبرنگاران هرسال براي رفتن به نمايشگاه كتاب و مطبوعات تهران دست به دامن اداره كل ارشاد استان مي شوند تا هزينه اياب و ذهاب و محل اسكان را براي آنها فراهم نمايد. ولي من  اخلاقم به گونه اي است كه دلم مي خواهد روي پاي خودم بايستم و حدالمقدور منت كسي را نكشم كه مديون وي نباشم. از اين رو سعي مي كنم نه براي سخت ترين كار و نه براي كوچكترين كار از كسي درخواست كمك نكنم، مگر جايي كه ديگر مجبور باشم. به عنوان مثال اگر بخواهم مسيري را طي كنم و كرايه نداشته باشم ترجيح مي دهم پياده طي كنم ولي از كسي درخواست نكنم كه مرا با وسيله نقليه خود به مقصد برساند. البته خودم دوست دارم كه به همه كمك كنم. سال گذشته هم با علي اكسير تصميم گرفتيم به نمايشگاه مطبوعات برويم. خودمان بليت هواپيما گرفتيم و رفتيم فقط آقاي اكسير براي محل اسكان با شركت آب و فاضلاب استان هماهنگي كرده بود و در مهمانسراي آب و فاضلاب مستقر شديم. البته اگر اكسير نبود كه من مستقيم راهي هتل مي شدم و كاري هم به كسي نداشتم. امسال هم قرار بود مثل سال قبل با اكسير برويم و در مهمانسراي آب و فاضلاب ساكن شويم ولي اكسير نتوانست بيايد و من خودم تنها راهي شدم. البته يك دوست مطبوعاتي ديگر پيشنهاد داد كه جايي برايم پيدا خواهد كرد كه ظاهراً نتوانست جور كند و از اين رو بي درنگ بليط رفت و برگشت قطار را از بندر گرفتم و راهي تهران شدم و بي دردسر به هتل رفتم و اتاقي را كرايه نمودم و بعد راهي نمايشگاه مطبوعات شدم.

در نمايشگاه مطبوعات، اميرزاده مدير كل ارشاد را ديدم و گفت: چرا بي اطلاع آمدي؟ حالا كه آمده اي بيا هتل پيش بقيه همكاران ارشاد. اما من قبول نكردم و گفتم: جايي كه هستم راحتم و جابجا نمي شوم. اما شنيدم كه بعضي از همكاران مطبوعاتي گفته اند بيانيه حمايت از مدير كل ارشاد امضا كردن اين حسن را هم دارد كه با هزينه ارشاد به تهران بروي و ... !

باور كنيد كه من با هزينه شخصي خودم به تهران رفتم و هيچ اعتراضي هم از اين بابت ندارم. اصلا وظيفه ارشاد هم نيست كه هزينه اياب و ذهاب و اسكان مرا بپردازد. دلم خواسته بروم و رفتم. به قول معروف هر كه نان از عمل خويش خورد منت حاتم طايي نبرد.

 خوب بگذريم. از اصل مطلب كه خود نمايشگاه مطبوعات بود چيزي ننوشتيم. به طور كلي هفدهمين نمايشگاه مطبوعات، نمايشگاه خوبي بود و مورد استقبال زيادي مواجه شد. بخش مطبوعات استانها بيشتر مورد توجه بازديد كنندگان قرار مي گرفت. ادارات كل ارشاد هر استان داراي غرفه اي بودند كه نشريات استان خود را به معرض ديد مردم گذاشته بودند. اما برخي از نشريات استانها در غرفه ارشاد استانها موجود نبود. از نكات جالب غرفه ارشاد استان هرمزگان اين بود كه از تمام نشريات موافق و مخالف نمونه هايي را به نمايش گذاشته بودند، حتي نشرياتي كه تمايلي به حضور در نمايشگاه مطبوعات نداشتند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۲۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

غم دل با تو گويم

دلم لبريز درد است و شكايت

نمي خواهم از خودم تعريف كنم ولي من دلم نمي خواهد با كسي دشمني بورزم و از اين رو هرگز كينه اي از دوستان و حتي غريبه ها را در دل خود جاي نمي دهم. زيرا معتقدم دنياي فاني ارزش دشمني كردن را ندارد. هميشه سعي مي كنم خطاهاي ديگران را ناديده بگيرم و گذشت داشته باشم تا خداوند نيز از گناهان ما بگذرد. 

دوبيتي زير را به همين بهانه سرودم:

 

دلي پاك و دلي بي كينه دارم

غمي نا آشنا در سينه دارم

دلم لبريز درد است و شكايت

ولي در دست خود آيينه دارم.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۲۴ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

مزاياي هدفمندسازي يارانه ها

مردم از هدفمندسازي يارانه ها نترسند

طرح هدفمندسازي يارانه ها اگر به خوبي اجرا شود بي ترديد به سود مردم و اقتصاد كشور خواهد بود. چرا كه از سالها قبل اين طرح تصويب و به قانون تبديل شده و دير يا زود بايد به مرحله اجرا گذاشته مي شد.

دولت هاي گذشته هرچند تمايل داشتند كه آنرا اجرايي كنند ولي به دليل آماده نشدن برخي زيرساختهاي آن در جامعه، اجراي آنرا به تعويق انداختند زيرا بايستي قبل از اجراي اين طرح مهم، اطلاع رساني كافي و فرهنگ سازي لازم در زمينه اصلاح الگوي مصرف صورت مي گرفت. در همين راستا مقام معظم رهبري سال 1388 را سال اصلاح الگوي مصرف نامگذاري كردند تا مردم به فكر صرفه جويي بيفتند. بالاخره دولت دكتر احمدي نژاد اين شهامت را به خرج داد كه تمام عواقب اجراي اين طرح را به جان بخرد و آنرا به مرحله اجرا در آورد. البته شايد هنوز هم مردم ما آمادگي صد در صدي براي وفق دادن زندگي خود با وضعيت اقتصادي بعد از حذف يارانه ها را نداشته باشند و در ابتداي امر با مشكلاتي مواجه شوند. اما به چند دليل، اجراي طرح هدفمند سازي يارانه ها مفيد است.

دليل اول اينكه از اسراف بيش از حد حامل هاي انرژي و مواد غذايي خصوصاً نان جلوگيري خواهد شد. دليل دوم محروم شدن اتباع بيگانه در كشور است كه متاسفانه بخش اعظمي از يارانه هاي ما را استفاده مي كردند. همه معتقدند كه يارانه ها حق ملت ايران است ولي افغاني ها، پاكستاني ها و ... نيز همانند مردم ايران از آن بهره مند بودند و اين ظلمي در حق مردم ايران بود.

بد نيست بدانيد كه در كشور افغانستان، دولت هيچگونه يارانه اي به مردم خودش پرداخت نمي كند و ملت آن هم بدون هيچگونه اعتراض و نگراني زندگي مي كنند.

دليل سوم براي مفيد بودن اين طرح، خودكفايي كشور در زمينه هاي اقتصادي و رهايي از وابستگي به كشورهاي ديگر و خنثي كردن تحريم هاي جهاني است كه بر عليه جمهوري اسلامي صورت مي گيرد. پس جاي نگراني نيست و مردم نبايد از اجراي طرح هدفمند سازي يارانه ها بترسند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۲۴ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع: