?>
پنجره دوجداره      طراحی ساختمان      کلینیک روانشناسی      پروفیل زد      سالن زیبایی      اجاره هیلتی      بلیط هواپیما      خرید بک لینک و رپورتاژ      قالیشویی شربت اوغلی      newsmag.press      طراحی سایت      کاشت دندان      فروش آنتی ویروس      فن کویل      خرید بازدید سایت      خرید سرور مجازی      شیشه بالکن      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بک لینک     
 تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

نامه اي سرگشاده به استاندار هرمزگان

آيا مدير مسئول نشريه گامرون

 راهي زندان مي شود؟

انتظاري كه از مطبوعات به عنوان ركن چهارم دموكراسي وجود دارد اين است كه همواره مثل چشم بيدار جامعه عمل كنند و با زبان گوياي خود اجازه ندهند افرادي فرصت طلب يا مسئولاني غافل، حق و حقوق مردم را پايمال نمايند. اصلي ترين رسالت مطبوعات اين است كه در برابر تخلفات، ساكت نباشند. اگر مطبوعات به اين رسالت خود عمل نكنند، كاغذ پاره اي بيش نيستند و مردم نيز رغبتي براي مطالعه آنها از خود نشان نمي دهند. بگذريم از اينكه بسياري از مطبوعات، اكنون خواسته و يا ناخواسته به خودسانسوري دچار شده و به ندرت بر اساس اين رسالت مقدس گام بر مي دارند و شايد دليل آن، برخوردهايي است كه با مطبوعاتي چون همين هفته نامه گامرون صورت گرفته است.

گامرون، از ابتدا با رويكردي نو پا به عرصه اطلاع رساني استان گذاشت و قصد داشت متفاوت تر از ديگر نشريات باشد. مي خواست عملاً مدافع آرمانهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و حقوق به حق شهروندان اين استان باشد. اما به خاطر پايبندي به رسالت خود، دچار غضب گرديد، مدير مسئول آن به زندان افتاد و در بند زندانيان مبتلا به ايدز فرستاده شد و مانند مجرمان خطرناك و جاني (زنجير به پا) با وي رفتار شد.

چرا؟ چون اين نشريه در سال ۱۳۸۴ يك كلاهبردار فراري را كه به بهانه فراهم كردن مسكن، سرمايه هاي عده اي از شهروندان بيچاره را به جيب زده بود، معرفي كرده و از دستگاه محترم قضايي خواستار برخورد قاطع با اين مجرم شده بود. اما مسئولان قضايي بجاي برخورد با فرد كلاهبردار، مدير مسئول نشريه گامرون را به جرم نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومي تحت پيگرد قرار دادند.

اي كاش لااقل همزمان با احضار مدير مسئول اين نشريه، فرد كلاهبردار نيز دستگير شده بود تا شهروندان شاكي و مال باخته نيز خوشحال مي شدند و طعم عدالت را مي چشيدند.

استاندار جديد هرمزگان در ديدار با اعضاي هيئت مديره خانه مطبوعات هرمزگان بر لزوم استقلال مطبوعات در راستاي فعاليتشان تاكيد كرده و فرموده بودند: رسانه ها بايد جسارت انعكاس اخبار را داشته باشند، راضي هستيد مدير مسئول نشريه گامرون كه از معدود نشريات مدافع دولت دكتر احمدي نژاد است، به جرم دفاع از حق اكنون راهي زندان شود؟

آقاي استاندار!

از چهار سال پيش پرونده اي براي مدير مسئول نشريه گامرون تشكيل شد كه همچنان باز است و چند مدت نيز بازداشت شد تا اينكه با وثيقه هاي سنگين موقتاً از زندان آزاد گرديد. پرونده ايشان به دادگاهي در كرمان ارجاع داده شد و حكم يكسال زندان و جريمه نقدي براي وي صادر گرديد. چند بار نسبت به اين حكم اعتراض كردند و ديوان عالي كشور نيز حكم صادره را نقض نموده ولي هر بار دادگاه همان حكم قبلي را صادر مي كند و حتي كوچكترين تخفيفي هم قائل نمي شوند. زيرا شاكي آن مدعي العموم است.

به هر حال همچنان سايه زندان بر سر مدير مسئول اين نشريه سنگيني مي كند و علي رغم پايبندي وي به نظام و انقلاب اسلامي در كنار پايبندي به رسالت مطبوعاتي بيش از آنكه از زنداني شدن خود نگران باشد، نگران بوق هاي تبليغاتي است كه ايران را بزرگترين زندان روزنامه نگاران معرفي مي كنند. خصوصاً مقالاتي كه وي نوشته است تماماً در دفاع از دست آوردهاي نظام و انقلاب است و ممكن است از اين مسئله تبليغات منفي عليه نظام صورت بگيرد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۰۰ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

سمت جديد احمد راستي

احمد راستي

رئيس سازمان كار و امور اجتماعي هرمزگان شد

طي حكمي از سوي دكتر شيخ الاسلامي وزير كار و امور اجتماعي، حاج احمد راستي كه تاكنون به عنوان فرماندار بندرعباس خدمت مي كرد به عنوان مشاور وزير كار در امور كشورهاي عربي حوزه خليج فارس و همچنين با حفظ سمت به عنوان رئيس سازمان كار و امور اجتماعي استان هرمزگان منصوب شد.

احمد راستي كه از جانبازان فداكار دوران دفاع مقدس به شمار مي رود، سالها در سپاه پاسداران خدمت نموده، وي متولد دهستان فداغ لارستان است و از سال 85 به عنوان فرماندار بندرعباس مشغول به كار گرديد و كارنامه خوبي را از خود برجاي گذاشته است.

مراسم معارفه وي قرار است اين هفته با حضور دكتر شيخ الاسلامي برگزار گردد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

هاشمي تختي استاندار هرمزگان شد

استاندار بومي را ياري كنيم

اكنون كه پس از سالها ما اهالي استان هرمزگان بار ديگر شاهد انتصاب يك هرمزگاني به عنوان استاندار هستيم بايد خوشحال باشيم و همه دست در دست هم وي را ياري كنيم تا بتواند برنامه هاي خود را در جهت توسعه و آباداني استان به نحو احسن اجرا نمايد.

 در طول 30 سال كه از عمر پربركت انقلاب اسلامي مي گذرد اين استان بيشتر شاهد انتصاب استانداران غير بومي بوده و اين تصور براي مركز نشينان پديد آمده كه استاندار بومي نمي تواند در اين استان به موفقيتي دست يابد. از اين رو بايد براي از بين بردن اين تصور غلط، استاندار بومي را با تمام توان ياري كنيم و به جاي انديشيدن به منافع شخصي، فقط به منافع استان فكر كنيم.

بسياري از كساني كه زادگاه آنها اين استان نيست اما سالهاست در اين استان مشغول فعاليت و خدمت هستند نيز خود را هرمزگاني مي دانند و براي پيشرفت و اعتلاي اين استان دل مي سوزانند.

يكي از دوستان مطبوعاتي ما در سرمقاله نشريه خود «بندر» نوشته بود كه اين حقير در جلسه اي به هرمزگاني نبودن خود افتخار كرده ام كه لازم مي دانم در اينجا اين موضوع را به شدت تكذيب كنم. زيرا اينجانب بهترين سالهاي عمر خود را در اين استان سپري كرده و به اين استان بيش از زادگاه خود عشق مي ورزم. من حاضر نيستم بندرعباس را با هيچ جاي كشور عوض كنم.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

درسي كه از محرم مي آموزيم

همواره خون بر شمشير پيروز است

محرم، ماه خون و قيام، ماه پيروزي خون بر شمشير بار ديگر از راه رسيد. به قول رهبر معظم انقلاب، عاشورا يك حادثه نيست بلكه يك فرهنگ است.

حماسه عاشورا را نمي توان يك حادثه معمولي به شمار آورد و از كنار آن به سادگي گذشت. چرا كه اگر اين طور بود مي بايست بعد از قرنها اين حادثه نيز مانند ديگر حوادث ريز و درشت به دست فراموشي سپرده مي شد و امروز هيچ اثري از آن باقي نمي ماند. ولي بر خلاف اين تصور، اين حماسه جاودان تاريخي روز به روز تازه تر و در جهانيان جلوه گرتر مي شود. از اين رو بايد آنرا يك سرمشق مهم براي بشريت دانست و همه از آن درس بگيريم. زيرا امام حسين (ع) براي مبارزه با ظلم و بي عدالتي و براي برافراشته شدن پرچم عدالت و يكتاپرستي قيام كرد و فرمود: من مرگ با عزت را بهتر از زندگي با ذلت مي دانم.

در هر زمان، يزيدياني وجود دارند كه عدالت، روشنگري و حكومت حق و عدالت را بر نمي تابند و بقاي خود را در ناآگاهي مردم و ايجاد تفرقه مي دانند. لذا بايد يزيديان زمان را بشناسيم و فريب نيرنگ ها و شعارهاي دروغين آنها را نخوريم و فرياد حق طلبي خود را به گوش همگان برسانيم. مهمترين درسي كه از قيام اباعبدا... (ع) مي آموزيم نترسيدن از مرگ در راه حق است. زيرا همواره خون بر شمشير پيروز است. برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

مصاحبه ايسنا با من

نمايشگاه مطبوعات تاثيرات مثبتي خواهد داشت

سردبير هفته نامه گامرون هرمزگان گفت: نشريات استان سيستان و بلوچستان آينده ي روشني در پيش رو دارند.

 حسين فريدوني در گفت‌و‌گو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه‌ي سيستان و بلوچستان، افزود: در نمايشگاه سومين جشنواره مطبوعات خليج فارس از غرفه‌ي نشريات استان سيستان و بلوچستان بازديد كردم و مخصوصا غرفه ي مجله ي كودك مسلمان بلوچ بسيار مورد توجه ام قرار گرفت.

 وي ادامه داد: اصولا جشنواره مطبوعات در هر منطقه اي لازم و ضروري است و موجب ايجاد انگيزه در بين اهالي مطبوعات خواهد شد.

وي افزود: برگزاري نمايشگاه مطبوعات در استان سيستان و بلوچستان به دليل دوري راه و بعد مسافت براي برخي از روزنامه نگاران استانهاي ساحلي خليج فارس، مشكلاتي را به دنبال خواهد داشت، به همين دليل نيز در اين نمايشگاه از استانهاي خوزستان و بوشهر كمتر شركت كرده اند.

 وي بيان داشت: هرمزگان به دليل آنكه همسايه سيستان و بلوچستان است و همچنين پايه گذار اين جشنواره بوده است حضور پر رنگ تري نسبت به ساير استان هاي ديگر داشته است، البته برخي از نشريات استان هرمزگان هم به دلايلي در اين جشنواره شركت نكردند اما در مجموع نمايشگاه خوبي بود و بي ترديد تاثيرات مثبتي نيز خواهد داشت.

 وي درباره استان سيستان و بلوچستان گفت: در طول اين چند روزه كه مهمان اين استان بوديم ديدگاه ما نسبت به اين استان بسيار تغيير كرده است و آن تصوري كه از ناامني و شرارت در اين استان داشتيم به طور كلي عوض شده و متوجه شديم كه اين استان هم مثل بقيه نقاط كشور عزيزمان داراي مردماني مهمان نواز و مهربان است و اكثرا مشغول كار و فعاليت روزمره خودشان هستند.

 وي بيان كرد: موضوعي كه نظر ما را در استان سيستان و بلوچستان به خود جلب كرده، محروميت بيش از حد چهره مركز اين استان است.

 وي افزود: با اينكه پس از انقلاب كارهاي زيادي شده، ولي هنوز بايد مسئولان خيلي كار كنند، چرا كه خيابانها، فضاي سبز، امكانات تفريحي و ورزشي آن چندان پيشرفتي نكرده و در شأن يك مركز استان نيست.

 وي در پايان گفت: بايد براي مردم صبور و محروم سيستان و بلوچستان بيشتر تلاش شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

جشنواره مطبوعات زاهدان

سومين جشنواره منطقه اي مطبوعات

 خليج فارس در زاهدان خاتمه يافت

 

از تاريخ ۱۸ لغايت ۲۱ آذرماه ۱۳۸۸ سومين جشنواره و نمايشگاه مطبوعات خليج فارس با حضور روزنامه نگاران استانهاي هرمزگان، بوشهر، خوزستان و سيستان و بلوچستان در زاهدان برپا شد. در اين جشنواره استان كرمان نيز به عنوان مهمان حضور داشت.

هر چند از ميان بيش از ۲۰ نشريه استان هرمزگان فقط ۷ نشريه در اين جشنواره شركت كردند اما باز هم نسبت به ساير استانها بجز استان ميزبان، بيشترين حضور را داشت و خوشبختانه خبرنگاران و روزنامه نگاران هرمزگاني در اين جشنواره نيز درخشيدند.

ضمناً دوستان خوبي نيز در زاهدان يافتيم كه بسيار با ارزش بودند. خوش به حال آنهايي كه آمدند و بد به حال آنهايي كه جرات نكردند به زاهدان بيايند. بسياري از خبرنگاران فكر مي كردند كه سيستان و بلوچستان آنقدر ناامن است كه ممكن نيست كسي سالم برگردد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

گامرون 190

نشريه گامرون شماره ۱۹۰ منتشر شد

 

در اين شماره هفته نامه گامرون كه در ۸ صفحه به چاپ رسيده مطالب متنوعي از قبيل اخبار. حوادث. ورزشي. مصاحبه با مجتبي فرضي خواننده موسيقي پاپ هرمزگاني. گزارش برگزاري مراسم هفته بسيج در استان هرمزگان . صفحه كودكان و نوجوانان و شعر و ادب به چشم مي خورد.

اين نشريه به مدير مسئولي علي تيماس و سردبيري حسين فريدوني در بندرعباس انتشار مي يابد.

نشاني: بندرعباس- ص پ ۳۹۴۸/۷۹۱۴۵ تلفن تماس: ۶۶۶۳۷۱۰ - ۰۷۶۱          فاكس: ۶۶۸۰۰۸۸برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر نيمايي 2

توفان غم

لاله ها

پيراهني از جنس شب

                           پوشيده اند

چشمه ها

در اين كوير تشنگي

                         جوشيده اند

صبر كن...

اي روح باران صبر كن

من در اين توفان غم

                         جا مانده ام

لاله ها رفتند و

                  تنها مانده ام!

                             سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

گامرون 187 منتشر شد

 شماره ۱۸۷ نشريه گامرون منتشر شد

تازه ترين شماره هفته نامه فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي گامرون نشريه محلي استان هرمزگان روز ۱۸ آبان ۱۳۸۸ در ۸ صفحه با مطالبي متنوع منتشر شد. "بيكاري جوانان، تفاوتي با زلزله ۸ ريشتري ندارد" تيتر نخست اين شماره گامرون است.

با توجه به زمين لرزه اخير بندرعباس كه خسارات زيادي به بار آورد و باعث وحشت اهالي اين شهر گرديد و شايعاتي مبني بر آزمايش هسته اي در استان هرمزگان بر سر زبانها بود، از قول امام جمعه بندرعباس نوشته است كه زمين لرزه هيچ ربطي به آزمايش هسته اي ندارد.

در اين شماره از نشريه گامرون صفحه اي با عنوان "جوانان فردا" براي كودكان و نوجوانان نيز راه اندازي شده كه احتمالا مورد توجه بچه ها قرار خواهد گرفت. دوازدهمين مسابقه بزرگ تاليف كتاب نماز نيز در اين شماره به چاپ رسيده كه نويسندگان جوان مي توانند آثار خود را به ستاد اقامه نماز هرمزگان  ارسال كرده و از جوايز ارزنده آن بهره مند شوند.

نشريه گامرون به مدير مسئولي علي تيماس و سردبيري حسين فريدوني انتشار مي يابد. نشاني و شماره هاي تماس آن اين است: بندرعباس - صندوق پستي ۳۹۴۸ / ۷۹۱۴۵ - تلفن: ۶۶۶۳۷۱۰ فاكس: ۶۶۸۰۰۸۸برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۴ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

13 آبان همچنان روز مبارزه با استكبار جهاني است

چگونه مي توان دسيسه ها را خاتمه داد؟

 13 آبان روز مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز را نيز مانند راهپيمايي روز قدس كمي متفاوت تر از سالهاي قبل پشت سر گذاشتيم و علي رغم تبليغات گسترده براي به انحراف كشاندن اهداف اين راهپيمايي از مسير اصلي آن، ديديم كه مردم هميشه در صحنه ما همچنان در دفاع از آرمانهاي انقلاب اسلامي محكم ايستاده اند.

هر چند در اين راهيمايي نيز عده اي از معترضين به نتايج انتخابات از فرصت استفاده كردند و شعارهايي بر خلاف معمول سردادند ولي مراسم به صورت باشكوه برگزار شد. معترضين به دولت، به دليل اينكه به آنها اجازه اعتراض نداده اند بعد از انتخابات از هر فرصتي براي رسيدن به مقاصد خود استفاده مي كنند و ظاهرا اين رويه تمام شدني هم نيست. آنها از هم اكنون خود را براي ماه محرم آماده مي كنند. چرا بايد اوضاع به گونه اي باشد كه مردم نتوانند با خيال راحت در مراسم راهپيمايي و عزاداري شركت كنند؟ معترضين در هر راهپيمايي عمومي شعارهايي بر خلاف روال هميشگي سر مي دهند كه با آرمانهاي امام (ره) و انقلاب اسلامي همخواني ندارد كه به نظر مي رسد از روي لجبازي است و خودشان هم اعتقادي به اين شعارها ندارند. آيا شعار (نه غزه نه لبنان، جانم فداي ايران) برازنده مردم ماست؟ دفاع از مظلوم وظيفه هر مسلماني است.  آنها به خوبي مي دانند آمريكا و استكبار جهاني همان دشمنان قديمي ما هستند و هرگز دست از دشمني با ما بر نمي دارند. ما نبايد به لبخندهاي مصنوعي آمريكا و انگليس و يا روسيه دل خوش كنيم. چون آنها هميشه به منافع خودشان مي انديشند. البته دولت قدرتمند جمهوري اسلامي هم نبايد از ابراز مخالفت عده اي از مردم واهمه داشته باشد. برخورد با قانون شكنان نيز بايد حساب شده باشد. مطمئنا همه معترضين يك هدف ندارند. بسياري از آنها فرصت طلب و ضد انقلاب هستند و حتي به توصيه هاي موسوي و كروبي هم بهايي نمي دهند. لذا همه را نبايد با يك چوب راند. استفاده از قوه قهريه در برخورد با همه معترضين بي فايده است.

قبلا  نوشتم و باز هم مي نويسم كه بگذارند مردم اعتراضات خود را در چارچوب قانون بيان و عقده هاي خود را خالي كنند. روانشناسان نيز اين روش را تاييد مي كنند. كاش دولت اجازه مي داد معترضين يكروز را با خيال راحت راهپيمايي كنند تا ما ببينيم تعدادشان چقدر است و چه خواسته اي دارند؟ بالاخره بايد اين اعتراضات يكروز به پايان برسد. مردم بي طرف از اين روند خسته شده اند. متاسفانه رنگ سبز كه يك رنگ ديني و اسلامي است به نماد مخالفت با جمهوري اسلامي تبديل شده و با كمال تاسف عده ديگري نيز آنرا رنگ لجن مي خوانند. مگر سبز يكي از رنگهاي پرچم مقدس ما نيست؟ مگر عزيزان سپاهي و نيروي انتظامي ما سبز پوش نيستند؟ پس بهتر است براي خنثي كردن اين نماد، در تجمعات همه از رنگ سبز استفاده كنند تا توطئه هاي آنان بي اثر گردد و رسانه هاي بيگانه هم سردرگم شوند.

پيداست كه معترضين به دليل اينكه دولت به آنها مجوز هيچگونه تجمعي نمي دهد از تجمعات و راهپيمايي هاي عمومي و رسمي براي بيان خواسته هاي خود استفاده مي كنند و اين روند امنيت ديگر شهروندان را به خطر مي اندازد. مردم دلسوز نظام و مسئولان اگر حساب شده عمل كنند مي توانند اين دسيسه ها را خاتمه داده و امنيت را به جامعه بازگردانند. در حال حاضر دكتر احمدي نژاد رئيس جمهور قانوني ايران است و بايد به وي فرصت داد تا براي همه مردم كار كند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۴ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع: