?>
پنجره دوجداره      طراحی ساختمان      کلینیک روانشناسی      پروفیل زد      سالن زیبایی      اجاره هیلتی      بلیط هواپیما      خرید بک لینک و رپورتاژ      قالیشویی شربت اوغلی      newsmag.press      طراحی سایت      کاشت دندان      فروش آنتی ویروس      فن کویل      خرید بازدید سایت      خرید سرور مجازی      شیشه بالکن      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بک لینک     
 تفريحي سرگرمي تفريحي سرگرمي .

تفريحي سرگرمي

انتخابات دهم رياست جمهوري و كانديداها

اسلام دين ميانه است

دين اسلام كه كامل ترين دين الهي است، پيروان خود را به ميانه روي در تمامي امور فراخوانده است. افراط و تفريط از نظر اسلام و ائمه معصومين (ع) در هيچ امري پسنديده نيست و هر كدام از آنها خسران و ندامت را براي ما به ارمغان خواهد آورد.

اين مقدمه را در آستانه برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري از اين جهت نوشتم كه برخي از افراطيون هر دو جناح چپ و راست، كانديداهاي ميانه رويي كه سعي دارند علاوه بر اعتقاد به اصول و مباني انقلاب (اصولگرايي) به اصلاحات و جامعه مدني نيز توجه داشته باشند را به باد انتقاد گرفته و نوكر بيگانه بخوانند. آيا نمي توان در عين حالي كه به ولايت فقيه، ارزشهاي انقلاب اسلامي و مقدسات پايبند بود، به اصلاحات هم اعتقاد داشت؟ چرا ناشيانه دوستان انقلاب را به سمت اردوگاه ضد انقلاب مي رانيم؟ انقلاب اسلامي ما متعلق به حزب و گروه خاصي نيست. هر كس كه در چارچوب قانون اساسي جمهوري اسلامي گام بردارد و در انديشه رشد و تعالي و سربلندي ايران عزيز باشد، بايد محترم شمرده شود و آنها را بر اساس سلايق و ديدگاههاي خودمان دسته بندي نكنيم.

برخي از سياسيون مي گويند: كانديداها بايد مواضع شفافي داشته باشند و خود را منتسب به يكي از دو جناح چپ و راست معرفي كنند. متاسفانه اين عده معتقدند افراد ميانه رو  كه هم دم از اصولگرايي مي زنند و هم به اصلاحات معتقدند منافق هستند. اين طرز تفكر اگر در جامعه گسترش يابد خطرناك است. ما بايد كاري كنيم كه وحدت و انسجام بيشتري در بين گروهها و آحاد مردم شكل بگيرد و مشاركت مردم در صحنه انتخابات افزايش يابد. به عقيده بنده، افرادي مثل مهدي كروبي، مير حسين موسوي و ... كه سالها در اين نظام اسلامي خدمت كرده اند و يار و ياور امام (ره) بوده اند را نبايد اين گونه ناجوانمردانه مورد هجوم قرار داد.

تمامي كانديداها با هدف خدمت به مردم پا به عرصه گذاشته اند و به قول شهيد بهشتي: اينها شيفتگان خدمتند نه تشنگان قدرت. پس بگذاريم خدمت كنند.  هيچكس نمي تواند منكر عيب و ايراد در جامعه باشد، چرا كه امري طبيعي است. شايد فرد ديگري بتواند عيب و ايرادات را تا حدودي برطرف كند. اگر هر يك از آنها بخواهند از بيراهه بروند، همان بلايي كه بر سر بني صدر خائن آمد، بر سرش خواهد آمد.

نكته آخر اينكه هر جامعه اي همواره نياز به اصلاح و نوآوري داشته و دارد و نبايد از تغييرات و اصلاحات ترسيد. انقلاب اسلامي ايران ريشه در اعماق قلبهاي ملت رشيد و آزاده ما دارد و بيدي نيست كه با هر بادي بلرزد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

كاهش صفر اسكناس يا تغيير واحد پول ملي

تغيير واحد پول ملي از «ريال» به «تومان»

از مدتها قبل و در پي  افزايش تورم در كشور ، بحث كاهش صفرهاي اسكناس و تغيير واحد پول ملي مطرح شد و هر چند برخي صاحبنظران اقتصادي ابراز عقيده كرده اند كه سياست‌ كنترل و تك‌رقمي كردن تورم بر چنين كارهايي كه صرفا براي زدودن آثار دوران تورم انجام مي‌شود، اولويت دارد چرا كه بدون تورم‌زدايي از اقتصاد، صفرها دوباره ظاهر خواهند شد. اما ممكن است در آينده اين امر صورت گيرد. با توجه به اينكه واحد پولي «ريال» در بين مردم چندان كاربردي ندارد و اكثر داد و ستدها با «تومان» انجام مي پذيرد پيشنهاد بنده اين است كه به جاي حذف سه صفر از اسكناس ها، حداقل يك صفر از آن حذف و واحد پول ملي از ريال به تومان تغيير يابد تا سردرگمي مردم در محاسبات نيز كمتر شود.

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۹ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

غزلي به بهانه روز ملي خليج فارس

ترانه خليج فارس

ناخدا دوباره خواند زير لب ترانه اي

ساحل دلش گرفت باز هم بهانه اي

عازم سفر شده مثل دفعه هاي پيش

رفت و عاشقانه زد دل به بيكرانه اي

سينه ي خليج فارس سخت بي قرار بود

تا كه بشنود از او شعر عاشقانه اي

با سلام و خنده رفت تا دل خليج فارس

باز چون هميشه داشت زير لب ترانه اي.

سروده: حسين فريدوني برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۸ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

شعر خودم

آسماني

تمناي باران

تمناي باد

و يك پنجره

                 رو به آواز شاد

من آبي

تو آبي

دوباره همه

                آسماني شديم.

سروده: حسين فريدوني

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۷ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

نقدي بر اعتراض منتقدان صدا و سيما

چرا اعتراض به ترويج چند همسري در سريال يوسف پيامبر؟

 

در خبرها آمده بود كه برخي از زنان نسبت به ترويج چند همسري در برنامه هاي صدا و سيما به ويژه در سريال پر مخاطب يوسف پيامبر اعتراض كرده اند.
اين عده معتقدند در اين سريال حضرت يعقوب چند همسر و حضرت يوسف نيز دو همسر دارد و اين امر بازخورد منفي دارد و موجب وهن جمهوري اسلامي ايران نزد افكار عمومي ديگر كشورها مي شود.

در پاسخ به اعتراض اين عده از زنان بايد بگويم اين سريال با اقتباس از داستانهاي قرآن كريم ساخته شده است و دستور الهي است كه مرد مي تواند چند همسر اختيار كند. اگر زنان هم با دقت به عمق مسئله توجه كنند در مي يابند كه اگر اين موضوع در جامعه رايج شود بسياري از ناهنجاريها از بين خواهد رفت. زنان شوهردار ممكن است معترض باشند ولي دختران و زنان بي شوهر موافق چند همسري مردان هستند. به عقيده بنده بايد دولت جمهوري اسلامي رسما به ترويج اين امر بپردازد و تسهيلاتي از جمله مسكن رايگان و جهيزيه و ... را در اختيار  مرداني كه شهامت ازدواج مجدد دارند قرار دهد تا همه تشويق شوند و اين همه زن و دختر مجرد در جامعه باقي نماند. 

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

يك شعر از خودم

تو را مي شناسم

تو را مي شناسم

تو چون آينه

              روشن و ساده اي

و مثل پرنده

دلت را به آبي ... به آبي...

به آبي تر از آسمان داده اي

تو همنام باران

تو از جنس شعري

تو را مي شناسم

براي من اي دوست

                       حرفي بزن!

سروده: حسين فريدونيبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

مسكن خبرنگاران

آيا خبرنگاران هرمزگان صاحب مسكن مي شوند؟

بيش از ۳ سال است كه تعاوني مسكن خانه مطبوعات استان هرمزگان فعاليت خود را آغاز نموده است و عده زيادي از خبرنگاران و اهالي رسانه استان عضو شده اند و تاكنون بيش از ۴۰ ميليون ريال به حساب تعاوني مسكن واريز نموده اند. خوشبختانه پس از روز خبرنگار سال ۸۷ عمليات خاك برداري زمين آن شروع شد ولي ساخت و ساز آن به كندي پيش مي رود. مسئولان تعاوني دليل آن را عدم پرداخت به موقع سهم آورده اعضاي تعاوني ذكر مي كنند. در جلساتي كه برگزار شد ظاهرا هر يك از اعضا بايد حدود ۱۲تا ۱۷ ميليون تومان پرداخت نمايند اما با توجه به وضعيت نامناسب مالي اكثر خبرنگاران بعيد است پرداخت اين مبالغ در توان آنها باشد.

البته وضعيت تعاوني هاي مهر محلات نيز بهتر از تعاوني مطبوعات نيست و به عقيده من دولت اگر واقعا قصد خانه دار كردن اقشار كم درآمد را دارد بايد فكري اساسي تر براي اين موضوع داشته باشد. مثلا مي تواند واحدهاي مسكوني تعاوني هاي مهر محلات و ادارات را با سرمايه گذاري خويش به پايان برساند و به صورت به شرط تمليك به اعضا واگذار كند. در غير اين صورت هيچ يك از اقشار كم درآمد خانه دار نخواهند شد و اين واحدهاي مسكوني نيز نصيب پولداران مي شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۴ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

سلام

سلام بر دوستان .من آمدم. بزودي آخرين اخبار از استان هرمزگان و مطالب ادبي و اجتماعي بنده را در اينجا مي خوانيد.

     برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۳ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

عكس پروفايل

كارگرم
روزگار مجبورم مي كند دروغ بگويم
كه حالمان خوب است
و غمي در بساط ما پيدا نمي شود
يك بغل خنده داريم
و يك سبد دل خوشي
عادتمان دادند به خودمان هم دروغ بگوييم
هميشه وقت زياد مي آوريم
آنقدر كه خراب مي شويم روي خودمان
يك كارگرم كه گاهي شعر
به سرم مي زند

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۹:۲۶ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع:

عكس پسر غمگين

دگر نميخندم...

اين زندگي جاي خنديدن برايمان نزاشت...برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۹:۲۵ توسط: مينيس وبلاگي در زمينه علمي آموزشي و مطالب سرگرمي از قبيل بيوگرافي داستان و حكايت و مطالب خواندني جالب ميباشد. موضوع: